Karadeniz Pet

Kuşumun deri altında gözü kadar olan sarı topçuklar var

UranTula

Yeni Üye
Muhabbet kuşum ile İzmir'den Adıyaman'a gitmiştik iki hafta kaldı sonrasında kanat altında ve göğüsünde tüylerini yolmaya başladı kaşıyor gibi çünkü ara sıra da kanatıyor sonra yalnız kalmasın diye bir eş kuş alıp geri İzmir'e döndük ardından uzun süre sonra veterinere gittik doktor trosyd ve mantar kremleri ve oksijenli su verdi biz de ayrıca teramicin aldık kuşun yaralarında sürelim diye sonra ise kuş ilk tüylerini altındaki tüyleri yolduğu tarafın bacağına kadar sonrasında ise sırtına ve diğer tarafa doğru kendini kaşıdı ardından kuşun omuzunda (sol tarafta) derisinin altında sarı topçuklar (galiba mantar) çıktı sonra omuzundan göğüsünün üst tarafına indi her biri kuşun gözü kadar ve yaklaşık 25 tane var o şeyden ara sıra şişiyor o bölge mantar kremi sürünce ve antifungal verince (oral yolla) diniyor ve o top gibi olan şeyler kayboluyor kuşumun ölmesinden acayip bir şekilde korkuyorum ve onun için çok üzülüyorum lütfen işin ehli olan insanlar önerileriniz benim için çok önemli sizce ne yapmalıyım?

ilk tüyleri altındaki tüyleri değil kanatları altındaki tüyleri diyecektim

Geri