Karadeniz Pet

Kuşumun dışkısında sorun var

Şinasiveboncuk

Yeni Üye
6 yaşındaki muhabbet kuşum biz ne yersek yemek istiyor bizde bazen veriyoruz, her akşam biz fıstık yerken ona da 1 2 tane yediriyoruz ve sabahları kahvaltıda maydanoz ve salatalık görünce yemek istiyor ve 2 3 günde bir de maydonoz ve salatalık yiyor, kafesinde kuş kumu var fakat yediğine rastlamadım yemine karıştırdım, ve çok fazla yem yiyor dışkısı da bu şekilde hiç bi zaman sağlıklı dışkı görüntüsü yok sizce kuşumun rahatsızlığımı var yoksa yediklerinden kaynaklı mı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210501-113434_Gallery.jpg
    Screenshot_20210501-113434_Gallery.jpg
    475.8 KB · Görüntüleme: 52
  • Screenshot_20210501-113431_Gallery.jpg
    Screenshot_20210501-113431_Gallery.jpg
    529 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_20210501-113428_Gallery.jpg
    Screenshot_20210501-113428_Gallery.jpg
    504.5 KB · Görüntüleme: 48
Kuşlar bizim gibi her şeyi yiyemezler. Kuşunuz yediklerini sindirememiş olabilir.

Ekli dosyalar

• IMG_20210501_114238.jpg
    IMG_20210501_114238.jpg
    321.6 KB · Görüntüleme: 54
6 yaşındaki muhabbet kuşum biz ne yersek yemek istiyor bizde bazen veriyoruz, her akşam biz fıstık yerken ona da 1 2 tane yediriyoruz ve sabahları kahvaltıda maydanoz ve salatalık görünce yemek istiyor ve 2 3 günde bir de maydonoz ve salatalık yiyor, kafesinde kuş kumu var fakat yediğine rastlamadım yemine karıştırdım, ve çok fazla yem yiyor dışkısı da bu şekilde hiç bi zaman sağlıklı dışkı görüntüsü yok sizce kuşumun rahatsızlığımı var yoksa yediklerinden kaynaklı mı
Yer fıstığı kuşlar için çok zararlı. Vermeyin bir daha sakın.

bende internette yoğun bir araştırma yapıyorum. dişi kuşum çok halsiz. kanaatim kursak mantarı idi. fakat yukarıdaki yorumda yer fıstığı mantar yapıyor yazıyor ve ne teadüf geçen hafta bende kafesin altına yesinler diye çerezleri ve yer fıstığı attım. çok hatalı olduğu şimdi buradan öğrendim. bu konuda tedavi konusunda nasıl yardımıcı olacağı konusunda yardımcı olursanız çok seviniriz. Evdeki çocuklar kuş hasta diye çok perişan. Lütfen yardım ?

Peki nasıl tedavi edebilirim
Tuzsuz ve kavrulmamışsa fıstık, dışkıya etki edecegini düşünmüyorum. Yer fıstıgının kabugunda mantar hastalıgını tetikleyecek bakteriler var diye biliyorum ben . Siz nasıl bir fıstık verdiniz?
Dışkının toparlanması için probiyotik takviyesi yapabilirsiniz. Salatalık ve yesillik vermeyin bir süre. Dal darı ve yulafla destekleyin.
Hastalık olup olmadıgının dıskıdan yorum yapılabilmesi için kafes tabanına peçete yerlestirip güncel dıskısını paylasın.

bende internette yoğun bir araştırma yapıyorum. dişi kuşum çok halsiz. kanaatim kursak mantarı idi. fakat yukarıdaki yorumda yer fıstığı mantar yapıyor yazıyor ve ne teadüf geçen hafta bende kafesin altına yesinler diye çerezleri ve yer fıstığı attım. çok hatalı olduğu şimdi buradan öğrendim. bu konuda tedavi konusunda nasıl yardımıcı olacağı konusunda yardımcı olursanız çok seviniriz. Evdeki çocuklar kuş hasta diye çok perişan. Lütfen yardım ?
Yeni konu açın konular birbirine girmesin hemde konunuz güncele düşsün. Kuşunuzun resmini ve dıskısını kafes tabanına peçete sererek açacagınız konuda paylaşın. Forumdaki arkadaslarda yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun.

CazadoR1717 , ilginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum. Bu süreçte triflucan verdim iyi geldi.Sanırım elle besleme konusunda çok başarılı olamadım. Benim tavsiyem herkese , çevresinde veteriner veya ehli kuşçular varsa göstermelerinde fayda var. Muhabbet kuşum pazar günü itibari ile kaybettik. Kist vardı. Ilık sıcak pamuk ile pansuman yapayım dedim sanırım rahatsız oldu kuş. Daha sonrasında kuşu kaybettik.
WhatsApp Image 2021-05-03 at 10.32.52.jpeg

CazadoR1717 , ilginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum. Bu süreçte triflucan verdim iyi geldi.Sanırım elle besleme konusunda çok başarılı olamadım. Benim tavsiyem herkese , çevresinde veteriner veya ehli kuşçular varsa göstermelerinde fayda var. Muhabbet kuşum pazar günü itibari ile kaybettik. Kist vardı. Ilık sıcak pamuk ile pansuman yapayım dedim sanırım rahatsız oldu kuş. Daha sonrasında kuşu kaybettik. Ekli dosyayı görüntüle 55889
Rica ederim keşke elimizden bişey gelse:/ Başınız sağolsun cok üzüldüm:( siz elinizden geleni yapmışsınız ömrü bukadarmıs . Kendinizi suçlamayın. Yeni birtane sahiplenin dilerseniz. Üzüntüsünü ağır yaşamazsınız .

Geri