Karadeniz Pet

Kuşumun durumu

mubişsever_48

Meraklı Üye
daha önce yazmıştım evimde kalorifer doğru düzgün yanmadığı için ev soğuk oluyor muhabbet kuşum hep kafesin dışarısında duruyordu 2 gündür tüylerini kabartıp içine gömülüp tek ayağı üzerinde titriyodu bende dün kafeste tuttum kuşumu sıcak su torbalarıyla ısıttım kafeste gayet neşeliydi herhangi bi sorunu yok gibi duruyor sadece hapşırması var aynı şekilde bi tek akşam durdu günboyu hareketliydi fotolarını paylaşayım bi bakarmısınız dışkısının fotosunu da ekledim

Ekli dosyalar

• IMG_2577.JPG
    IMG_2577.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 95
  • IMG_2575.JPG
    IMG_2575.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 84
  • IMG_2579.JPG
    IMG_2579.JPG
    1.7 MB · Görüntüleme: 93
  • IMG_2583.JPG
    IMG_2583.JPG
    1.1 MB · Görüntüleme: 96
tedaviye devam edin sıcak su torbası ve ısıtma yöntemlerine devam dışkıdaki beyaz olması gereken kısım sarımsı beyaza dönmeli ilaç vs kullanıyor musunuz ?

Sıcak su torbası ani ısı değişikliklerine maruz bırakacağı için kuşunuzda sıkıntı teşkil edebilir. İyi bir araştırın derim. Cihat arkadaşımızda sıcak su torbasına devam edin demiş.. Sanırım istemeden yanlış yönlendirme yaptı.

Sıcak su torbası ani ısı değişikliklerine maruz bırakacağı için kuşunuzda sıkıntı teşkil edebilir. İyi bir araştırın derim. Cihat arkadaşımızda sıcak su torbasına devam edin demiş.. Sanırım istemeden yanlış yönlendirme yaptı.
yanlış bir yönlendirme yapmadım ani bir ısı değişikliği neden olsun ? sıcak su torbası durdukça soğuyan birşey olduğu için bir sorun teşkil etmez kaloriferin yanına koyulan kafesde ani sıcaklık oluyor ama bir problem teşkil etmiyor ? kaloriflerleri kapattığı için evde olmadığı için böyle bir yönteme başvurmuş arkadaş

Sıcak su torbası koymazsam bu sefer daha da soğuk olacak kafesi daha çok hasta olmaz mı keşke kaloriferi yakmak benim elimde olsa merkezi sistem ve ev sahibim doğru düzgün yakmıyo malesef

Sıcak su torbası koymazsam bu sefer daha da soğuk olacak kafesi daha çok hasta olmaz mı keşke kaloriferi yakmak benim elimde olsa merkezi sistem ve ev sahibim doğru düzgün yakmıyo malesef
siz sıcak su torbasına devam edin probiyotik kullanın yem yemesine dikkat edin yiyip yemediğini mutlaka kontrol edin yem yiyor gibi gözüküp yemiyorda olabilir kabuklardan anlayabilirsiniz suyunu hergün değiştirin

Yem yemesinde su içmesinde herhangi bi sıkıntı yok neyseki probiyotiği nerden temin edebilirim eczaneden mi herhangi bi zararı olurmu bilip bilmeden bişey kullanmak istemiyorum

ben kuşta bi sorun görmedim. dışkısı da gayet normal görünüyor. üşütürse çok büyük ihtimal ishal olurdu. sizin durabildiğiniz sıcaklıkta kusunuz da durabilir. ben de aynı soruyu sormuştum, bana da böyle söylemişlerdi. sürekli bi kendini kabartma ve hareketsizlik durumu olursa o zaman problem vardır. ötüyosa, hareketliyse sıkıntı yok. sıcak su torbası koyabilirsiniz ben de aynısını yapmıştım bilmiyorum faydası oldu mu ama zararı olmadı. onun dışında beslenmesine dikkat edin sadece yem vermeyin. yiyebileceği meyve sebzelerden de verin. arada mama yapın. artı ev sahibinize söyleyin yaksın kaloriferi yoksa kuştan önce siz hasta olursunuz.

Ben sıcak su torbası kullanma taraftarı değilim. Kaldıki gece gündüz ısı farklarının olması bile kuşu etkilerken su torbası kullanmak daha fazla etkileyecektir diye düşünüyorum. Belkide yanlış düşünce benimkidir kesinlikle kimseyi kırmak yada fikrini direk çizmek gibi bir düşüncem yok. Kimse yanlış anlamasın beni. Ancak ben olsaydım kullanmazdım. 5derecelere kadar dayanabilen canlılar bunlar. Bence bir sıcak bir soğuk olmasındansa stabil olarak düşük ısıda kalması daha iyi. Sıcak su torbası koyduğunuz vakit 1 saat 2 saat yada nekadarsa tamam ısıtıyor ama sonra soğuyor. Birdaha tazelediğinizi düşünür isek bu periyodik şekilde devam edecek. Yani sıcaktan soğuğa sonra yeniden sıcak soğuk derken bence yarardan çok zararı olacaktır. Tabi ben hiç kullanmadım şuan sadece mantığımla konuşuyorum ama mantığıma da yatmıyor açıkçası...

$akircan haklı bencede

ben kuşta bi sorun görmedim. dışkısı da gayet normal görünüyor. üşütürse çok büyük ihtimal ishal olurdu. sizin durabildiğiniz sıcaklıkta kusunuz da durabilir. ben de aynı soruyu sormuştum, bana da böyle söylemişlerdi. sürekli bi kendini kabartma ve hareketsizlik durumu olursa o zaman problem vardır. ötüyosa, hareketliyse sıkıntı yok. sıcak su torbası koyabilirsiniz ben de aynısını yapmıştım bilmiyorum faydası oldu mu ama zararı olmadı. onun dışında beslenmesine dikkat edin sadece yem vermeyin. yiyebileceği meyve sebzelerden de verin. arada mama yapın. artı ev sahibinize söyleyin yaksın kaloriferi yoksa kuştan önce siz hasta olursunuz.
yorumunuzu okudum fakat şurayı anlayamadım sizin durabildiğiniz sıcaklıkta kuşunuzda durabilir burası biraz tuhaf geldi bana yanlış anlaşılmak istemem ama böyle birşey olamaz bence

mesela ben sabah -18.5 derecede durabiliyordum yaşadım henüz ölmedim :D

Kafesin içinde dediğim gibi sorun olmuyor sıcak tuttuğum için ama dışarı çıkardığım an hayvancağız titriyor kabarıyor tek ayak üzerine duruyor bende duramıyorumki evin içinde onun dayanabilceğini sanmıyorum onun halini görünce öyle üzülüyorum rn iyisi kafeste sıcak tutmak ev sahibime zaten 1 haftadır yalvarıyorum yakıyo akşamdan akşama ayarı düşük şekilde fayda etmiyor ev yine soğuk yine soğuk en iyisi sıcak su torbasıyla idare etmek hepinize teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

mesela ben sabah -18.5 derecede durabiliyordum yaşadım henüz ölmedim :D
kuşunuzda durabilir o zaman böyle bir mantık olabilir mi Allah aşkına ?
Kafesin içinde dediğim gibi sorun olmuyor sıcak tuttuğum için ama dışarı çıkardığım an hayvancağız titriyor kabarıyor tek ayak üzerine duruyor bende duramıyorumki evin içinde onun dayanabilceğini sanmıyorum onun halini görünce öyle üzülüyorum rn iyisi kafeste sıcak tutmak ev sahibime zaten 1 haftadır yalvarıyorum yakıyo akşamdan akşama ayarı düşük şekilde fayda etmiyor ev yine soğuk yine soğuk en iyisi sıcak su torbasıyla idare etmek hepinize teşekkür ederim ilgilendiğiniz için
sıcak su torbasına devam edin dışkıdaki beyaz olması gereken yer hafif sarımsı gibi tekrar bilgilendirme yaparsınız.

arkadaşlar bu söylediğim normal şartlar altında bir ev vs. için geçerli. evin içi -18,5 derece ve çıplak durup yaşayabiliyosanız helal olsun size. yani evin normal ısısı bu havalarda misal 28 derece olması gerekiyor ama ev 18 dereceyse kuş dayanır onu demeye çalıştım. sobalı evde soba yanmayan odada kuş bakan insanlar var. ciddi olarak böyle düşündüğünüzü düşünmüyorum ama yine de yanlış anlaşılma olmasın diye yazıyorum. .

Yok yanlış anlaşılma filan olmadı merak etmeyin bugün termometre aldım evimin sıcaklığı 12 derece kuşumu dışarı çıkarsam mı ki çırpınıyor çıkmak için

kuşunuzda durabilir o zaman böyle bir mantık olabilir mi Allah aşkına ?

sıcak su torbasına devam edin dışkıdaki beyaz olması gereken yer hafif sarımsı gibi tekrar bilgilendirme yaparsınız.
Kardesim ben yazmadim zaten o mevzuyu sadece nasil olur oyle is anlaminda soyledim tabiikide bizimle ayni sartlarda yasayamazlar onu soyleyende ben degilim :)

Kuslarimiza canimiz feda