Karadeniz Pet

Kuşumun eşini değiştirdim

Cemile19

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar dişi muhabbet kuşumun eşini değiştirdim yeni eşine alışma süresi ne kadar sürer

bende değiştirmiştim aslında 1-2 günden anlaşılıyor erkek dişiden baskın olursa bir şekilde anlaşıyorlar ama dişi erkekten baskın olunca erkek kur yapınca gagalıyor birisi tüneğin bi tarafında öbürü diğer tarafında duruyor

Bazen 5 dakika bazen 5 ay veya daha fazlası kuştan kuşa değişir bu durum

Benim dişi olan biraz baskın şimdilik birleştiemedim daha erkeği yuvalık olan kafese koydum dişi olanı diğer yuvalık olmayan kafese koydum doğru mu yapmışım yoksa hemen birleştirmeli miyim

biraz ayrı kalmaları eş tutmalarında yardımcı olur erkeği de doğru kafese koymuşsun kur yapması için kafesi tanıması lazım

Eşini niye degiştirmiştiniz ?

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eşini niye degiştirmiştiniz ?

Dişi olan kuşum erkek olanı gagalıyodu bi de dişi kuşum erkekten biraz iri yapılıydı ben de erkeği biraz iri bi kuşla değiştirdim baskın olsun diye

İyi olmuş. Yavru istiyorsaniz haftada 2 ya da 3 kere mama vermeniz. Mama kuslari daha hizli eş tutup ciftleşmeye itiyor. Birazda vitamin takviyesi yaparsaniz 20 güne bişeyler olabilir.

İyi olmuş. Yavru istiyorsaniz haftada 2 ya da 3 kere mama vermeniz. Mama kuslari daha hizli eş tutup ciftleşmeye itiyor. Birazda vitamin takviyesi yaparsaniz 20 güne bişeyler olabilir.

Yavruları olsun diye eş aldım zaten teşekkürler önerileriniz için

Yalniz disi kafeste hakim olacaktir. Bakarsiniz, duruma gore disiyi bir sure ayirabilirsiniz. Veriyorsaniz nijer ve keneviri cok az verin. Erkegi tuye sokmayin. Yeni geldigi icin stres olacaktir.

Geri