Karadeniz Pet

Kuşumun gagasının yanı kanıyor

Aysesule

Yeni Üye
Merhaba . Uzun zamandır gagasının yanında yara vardı . Veterinere götürdüm mantar değil dedi . Crystalin solisyon verdi. Ama hiç iyileşmedi . Şu anda kanıyor ne yapmam lazım . Ayırdım hemen diğer kuşlardan

Zeytinyağı kanamayı durdurmaya yardımcı olur. Denemenizi öneririm.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun, kuşunuzun gagasını oksijenli su ile temizleyin ve sabah akşam kulak çöpü yardımıyla az miktarda yara kremi sürün.

Teşekkürler veterinere götürdüm o gece. Kabuk bağladı sonra kabul düştü ama tekrar kanattı yarasını . Oksijenli su hiç sürdürmüyor . Zeytinyağı denedim . İnaşallaj ölmez

Teşekkürler veterinere götürdüm o gece. Kabuk bağladı sonra kabul düştü ama tekrar kanattı yarasını . Oksijenli su hiç sürdürmüyor . Zeytinyağı denedim . İnaşallaj ölmez

Kan her defasında az miktarda akıp duruyorsa bir problem olmaz.

Kanın miktarı şöyle , kafes, tünek ve tül de damla halinde. Ve sanki su içer gibi içti kulak çöpüyle zeytinyağ sürdüm kesti hemen . Ama bu 2. Kere oldu. Nasıl geçecek bilemiyorum

Az miktarda kanıyor ise şimdilik bir sorun yok demektir ama yine de dikkatli olun. Tekrar kanarsa az miktarda un, mısır nişastası ve karbonatı bir kap içerisinde karıştırın ve kanayan yerin üzerine serpin. İşe yaramazsa eczanelerde Styptic toz satılıyor, ondan temin edip yine kanayan kısmın üzerine az miktarda serpin. Yaranın daha hızlı iyileşebilmesi için kuşunuza keratin içeren besinler yedirin. Haşlanmış yumurta, brokoli (çiğ) , ıspanak (çiğ), muz , çilek, kavun, havuç, ceviz (az miktarda). Kuşunuza yukarıda saymış olduğum besinlerden, her gün bir tanesini yedirin.

Geri