Karadeniz Pet

kuşumun gözü çok kötü

Mareenastark

Yeni Üye
Arkadaşlar gözüne ne olmuş? Birden fark ettim iki gözü de böyle

Ekli dosyalar

• B3B9CA13-2DAF-4E31-940E-94DAE1D611C5.jpeg
    B3B9CA13-2DAF-4E31-940E-94DAE1D611C5.jpeg
    648.7 KB · Görüntüleme: 51
Zaman kaybetmeden başka kafese aldım arkadaşlar. Gözün alt kısmında kızarma var

Ekli dosyalar

• 75552742-F9A5-4CEC-BF93-351BD9437F9E.jpeg
    75552742-F9A5-4CEC-BF93-351BD9437F9E.jpeg
    219.4 KB · Görüntüleme: 38
Vakit kaybetmeden kuştan anlayan bir veterinere götürmenizi tavsiye ederim. Kuşu götürme imkanınız olmasa bile resimlerini gösterin tavsiye veya ilaç verebilirler.

Göz nezlesi gibi değil. İki gözünün de alt kısmında kırmızılık var Göz biraz kaymış gibi bir görüntüsü var aslında hani fotoğraflardan anlaşılabilecek gibi değil :(
Denildiği gibi veterinere gitmeniz lazım. Veterinerden sonra gelişmeleri bize yazın.

Bu hayvan ya kafesinden ya ortamından ya da insanın bi kere inanılmaz rahatsız olmuş gibi bi durumu var. Gözlerinde bi korku var gibi eğiticem hesabı hayvanı bezdirip korkutmuş gibi görüntüsü var hayvanı huzursuz eden birşey var olacak ki tüylerini de ya yolmuş ya yolmuş stres dicem streste öte bi görüntüsü var mevsimsel tüy değişimi dicem anormal bir tüy dökümü gözüküyor yolunmuş gibi dökülmeden ziyade. Hayvana acil bi bilen kişinin müdahale etmesi lazım. Gözü içinde dediğim gibi sağlıksız bi ortam olabilir kuşa zarar veren bi ilaç parfüm deodorant vb. Alkol de içeren kozmetik ürünler alerji de yapmış olabilir. Kuşun bence önce bi yerini ve kafesini değiştir havalar aşırı sıcak en ufak sıçmasında bile insanı dahi rahatsız edecek koku oluyor bol bol kaldığı yeri havalandır balkon varsa balkona çıkar temiz hava alsın banyoluk varsa tak banyo yapsın 3 günde 1.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu hayvan ya kafesinden ya ortamından ya da insanın bi kere inanılmaz rahatsız olmuş gibi bi durumu var. Gözlerinde bi korku var gibi eğiticem hesabı hayvanı bezdirip korkutmuş gibi görüntüsü var hayvanı huzursuz eden birşey var olacak ki tüylerini de ya yolmuş ya yolmuş stres dicem streste öte bi görüntüsü var mevsimsel tüy değişimi dicem anormal bir tüy dökümü gözüküyor yolunmuş gibi dökülmeden ziyade. Hayvana acil bi bilen kişinin müdahale etmesi lazım. Gözü içinde dediğim gibi sağlıksız bi ortam olabilir kuşa zarar veren bi ilaç parfüm deodorant vb. Alkol de içeren kozmetik ürünler alerji de yapmış olabilir. Kuşun bence önce bi yerini ve kafesini değiştir havalar aşırı sıcak en ufak sıçmasında bile insanı dahi rahatsız edecek koku oluyor bol bol kaldığı yeri havalandır balkon varsa balkona çıkar temiz hava alsın banyoluk varsa tak banyo yapsın 3 günde 1.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

yeme yeni düştüklerinde almıştım. anneleri yuvadan atmak için yolmuştu. O tüysüz kısımlar ondan dolayı, normalde çok daha fazla tüysüzlerdi ve şuan sağlıklı bir şekilde tüy çıkarıyorlar. Kafesin altında kedi kumu kullanıyorum. Daha çok telefondan korkuyorlar, normalde çok enerjik ve oyuncular, gözü konusunda da bu sabah kızarıklığın geçtiğini gördüm

Geri