Karadeniz Pet

Kuşumun kakası normal mi?

Samet Gokce

Meraklı Üye
Birkaç gündür kakası siyaha döndü diye siyah bir kakasını çekmek istedim peçeteye alırken dağılmış sonradan aklıma geldi ama sonraki çektiğim kakası yeşil. Nasıl sizce?

Davranışları da eskisi gibi, yani uyuklama falan yok.

590-EF3-E2-E781-44-FD-B43-A-D09-AFA2-B6417 FAED95-F2-BA6-A-43-A1-AB4-E-1-A731-C8-BCC33

Bugün öğlen vakti kakasını yapamadı, poposundaki tüylere yapışmış ve öyle kalmıştı sonra zeytinyağlı kulak çöpüyle kurtardım poposunu, kakasını çıkardı. Daha sonraki bir iki kakası bu şekilde anormal.

Bazen benimkine de oluyor. 1-2 gün sürüp eski halini alıyor. Bazı günler benimle birlikte çok şey yiyor. O yüzden kakasını etkileyebiliyor. Uzun süre devam ediyorsa bu durum o zaman endişelenmekte fayda var.

Bu sıcaklarda normal.Bir yaptıkları dışkı diğerini tutmaz.Önemli olan dışkının şekli değil yapısıdır.

Bu forumda ve birçok sitede kakanın popoya yapışması, tek seferde büyük kaka ve zorlu kaka yapmanın kabızlık olduğunu tarif etmişler. Yemlerine dal darı karıştırıyordum ve oranı az olsa bile (yemlerinin üzerine de serpiyordum birkaç günde bir) o kabızlık yaptı sanırım yazılanlara göre.

kabızlığı kesin olarak nasıl düzeltirim?

Biraz marul verebilirsiniz yeşillik yani, maydonoz falan ama abartmayın. İyi gelecektir.

Geri