Karadeniz Pet

Kuşumun kanadı kırılmış sanırım

adanalı01

Yeni Üye
Başlıkta kırılmış yazacaktım yanlış yazmışım. Şimdi uçsunlar diye yavruları çıkartayım dedim. Uçamadığını gördüm, sol kanadını çırpamıyor hatta kapatamıyor gibi duruyor. Hemen geri kafese koydum biraz uyuklamaya başladı. 5 yavrum var şu an uçunca pek konamıyorlar bazen duvara falan çarpıyorlar. Herhalde çarpıp olmuştur diye düşünüyorum.

Herhalde tedavi yöntemi yok :/ Birine danıştım bir şey yapamazsın, az hareket etmesi lazım, dışarı çıkarma dedi. O yüzden diğer yavruyu tekrar ebeveynlerinin yanına koydum (bu fotoğraftaki en büyük, ilk 2 yavruyu ayırmıştım diğer 3'ü hâlâ duruyordu.)
Neler yapabilirim yiyecek neler verebilirim ? Umarım iyileşebiliyorlardır böyle durumlarda ilk kez başıma geliyor :/ Yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Hızlıresim çok yavaş çalışıyor sanki, fotoğrafları açamazsanız başka site bulup oradan atmaya çalışayım.

Hızlıresim çok yavaş çalışıyor sanki, fotoğrafları açamazsanız başka site bulup oradan atmaya çalışayım.
Kırıkmı değilmi anlamadım ama kırık değilsede incitmiş olabilir. Bence hiç riske atma bir veterinere götür filmini çeksinler kırıksa ona göre tedavi uygularlar. Sağlıklı bir yolmu bilmiyorum ama kanadı hareket ettirmemesi için gövdeye uygun şekilde bağlamak gibi tedavi şekilleri varmış.

Kırıkmı değilmi anlamadım ama kırık değilsede incitmiş olabilir. Bence hiç riske atma bir veterinere götür filmini çeksinler kırıksa ona göre tedavi uygularlar. Sağlıklı bir yolmu bilmiyorum ama kanadı hareket ettirmemesi için gövdeye uygun şekilde bağlamak gibi tedavi şekilleri varmış.

Veterinere gidince pek bir şey yapacaklarını zannetmiyorum ama gidebilirim gene de

Anladım hocam da duyduklarımdan dolayı dedim genelde kedi köpeğe bakıyolar kuşları pek bilmiyolar herhalde
Olabilir bende çok gördüm forumda belkide veterinerler zengin semtlerde uğraşmak istemiyorlardır kuşlarla zaten kedi ve köpek sahibi çokken. Benim yakınımdaki 2 veterinerde bakıyor kuşlara :')

Geri