Karadeniz Pet

Kuşumun kanadına ne yapalım?

Es.

Yeni Üye
Kuşumun kanadı bize geldiğinden beri yamuk çıkıyor diğer tüyleri gibi hizalı çıkmıyor aşağıya doğru ve bi boya gelince düşüyor ve kan kaybediyor. Bi kere diğer kanadına bağladık belki oraya çeker düzelir diye. İpi akşama kalmadan kopardı. Bana kalsa düşsün geri uzasın ama kuş kan kaybediyor. Ve bi iki damla değil kanıyor işte hep aynı kanat başka bi kanatta o sorun yok. Babam kanayıp durmasın diye ya bantlayalım ya keselim diyor bilemiyorum. Lütfen yardım edin.. Ne yapabiliriz?

Vakit kaybetmeyin. Hemen mümkünse veterinere değilse petshopa gidin.

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fotograf atar misin
1519574048682933696258.jpg
1519574242346988652587.jpg
çekebildiğim bunlar şuanlık çok hareketli bide eskiden olanlar var.
20171228_195941.jpg
20170813_173429.jpg
bunları bulabildim.

Valla aklima ilk French Molt Hastalığı (Fransız tüy dökümü) hastaligi geldi ama tek kanatta olmasi enteresan

Valla aklima ilk French Molt Hastalığı (Fransız tüy dökümü) hastaligi geldi ama tek kanatta olmasi enteresan
Bakmıştım o hastalığa ama değil. Şuan ne olduğu değil de ne yapsam o daha çok ilgilendiriyor büyük ihtimalle yavruyken annesi fln basmıştır ya da bir yere sıkışmıştır. Tırnağının bir tanesi de uzadı geri düştü. Ama 6 ay belki daha fazla uzadı. 2 ay sonra fln da uzayan tırnağı düştü. Ama kanamadı diye biliyorum ben.

Cevap verebilir misiniz kessek ne olur ya da bantlasak

Cevap verebilir misiniz kessek ne olur ya da bantlasak
Kesmeniz de bantlamanız da kimse tarafından önerilmez kuşun psikolojisi alt üst olur sizin kollarınızı kesmek yada bantlamak gibi en yakın veteriner hekime götürün kontrol etsin zaten yavru iken yuvada bir problem olduysa veteriner bunu söyler

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Es.
Kesmeniz de bantlamanız da kimse tarafından önerilmez kuşun psikolojisi alt üst olur sizin kollarınızı kesmek yada bantlamak gibi en yakın veteriner hekime götürün kontrol etsin zaten yavru iken yuvada bir problem olduysa veteriner bunu söyler

O yamuk kanat uçmasını engellemiyordu bi de yamuk olan kısmını kestik bir parça hala da uçabiliyor bir sorun yok iniallah düşmez çünkü gerçekten fazla kan kaybediyordu

O yamuk kanat uçmasını engellemiyordu bi de yamuk olan kısmını kestik bir parça hala da uçabiliyor bir sorun yok iniallah düşmez çünkü gerçekten fazla kan kaybediyordu
Geçmiş olsun

Kuşun ense derisine bir damla vilmectin famlatın. 10 gün sonra bir damla daha. Tüy paraziti olabilir.
Bir de bit mi ne var galiba tam olarak ne bilmiyorum adını ama bi bit ilacı sıkıyorum azaldı gibi ama kökten gitmez herhalde evde baya dolaştılar her yerde olabilirler zor ölüyor bitler

O zaman Vilmectini 7 gün aralarla 3 seans uygulayın yaz sonuna kadar da ayda bir iki kuşa da.

Geri