Karadeniz Pet

kuşumun karnı şiş

feyza ve minik

Yeni Üye
kuşumu bir hafta tatilde evde babamla bırakmıştım dün geç vakit geldik kanatları kuyruğundan aşağıdaydı az önce karnının çok şiş olduğunu farkettim bakmak için kafesi açtım biraz durup yere uçtu ve 5 litrelik şişe kapağı büyüklüğünde dışkı yaptı yaptığı an kuyruğunu yukarıda tutup çok garip durmaya başladı elime almama hiç tepki vermiyordu biraz kafese kordum o hareketi geçti şimdi bir dışkı daha yaptı normal dışkıdan biraz daha büyük popo kısmı tüyler dökülmüş ne yapmalıyım

Galiba yumurta geliyor kalamar tüketimi nasıl?

kalamar kemiği kullanmıyorum
daha önce 3 yumurta yapmıştı yumurtalardan biri sıkışmıştı ölücek kadar halsizleşmişti en sonunda yumurtayı çıkartmıştık o yüzden yumurta beni korkutuyor
dışkısı çok büyük

Yumurta ola bilir dediğim gibi kulun kuyruğu aşağıdaysa yumurta vardır. Yumurta sıkışmaması içinde kuşunuza kalamar kemiği takviyesi yapın

İsterseniz bi resim ekleyin kalamar kemiği alma şansınız yoksa yumurta kabuğunu temiz olsun ama kabuk çünkü dışkı olunca hastalık ola biliyor kabuğu toz haline getirip onu da vere bilirsiniz

karnındaki hafif sarılık ölümcül birşey olabilir mi

Ekli dosyalar

• WIN_20220418_22_06_58_Pro.jpg
    WIN_20220418_22_06_58_Pro.jpg
    48.4 KB · Görüntüleme: 17
Karnında pek bişey göremedim kuş tünekte dururken kuyruğu aşağı da mı aşağıdaysa yumurta ola bilir yumurtası olan kuşta halsizlik normaldir

Yumurta olunca kuyruk aşağıda olur gözlemleyin şimdilik

Geri