Karadeniz Pet

Kuşumun Türü ve cinsi nedir?

Mavis18

Yeni Üye
Arkadaşlar aranizda yeniyim. BUGÜN misir çarşisinin oradaki PET SHOP tan bir tane muhabbet kuşu aldim.Ne kadarlık onuda bilmiyorum satici israrla yavru ve erkek dedi. Yavru ve erkek olmasini istedim saticidan. Çek cinsiydi asil istediğim ama sanirsam yerli kuşumun cinsi. Değerli yorumlariniz için şimdiden teşekkür ederim..
37354

37355

37356

Yavru dişi :) Çok tatlı maaşallah :) yanına yine yavru erkek kuş edinebilirsiniz arkadaş olurlar birbirlerine, canları sıkılmaz.

Bu kuşumla birebir ilgilenip eğitmek istedim ama dişiyse ne yaparım bilmiyorum.Eğitip konuşturmayı düşünmüştüm kesin dişimidir değişmezmi fikir:). Birde cinsi nedir acaba?

Dişi dediniz canim sıkıldı şimdi ne 3 kağitçi esnaflar var ya mübarek gün canim sıkıldı.Bende az cok araştirdim burun deliklerinin etrafi beyaz dişi gibi geldi.Ama kafesin içindede çok hareketliydi koşturup kur yapıyordu. Adam bana işimi öğretme yıllardır bu işi yapıyorum diyince daha birşey diyemedim aldim bende..

Bu kuşumla birebir ilgilenip eğitmek istedim ama dişiyse ne yaparım bilmiyorum.Eğitip konuşturmayı düşünmüştüm kesin dişimidir değişmezmi fikir:). Birde cinsi nedir acaba?
Dişiler de eğitilir. Erkek evcil dişi yabani gibi kesin cümleler yanlıştır. Siz gereken ilgi ve sevginizi gösterin. Zaten yaşı da çok müsait. Mutlaka size alışacaktır :)

Erkek olsun diyorsanız aldığınız yere götürün değiştirin.

kardeş aynı tipde bendede var ama aldığım petşopcu erkek diyo ondan başka herkes diidir diyo 3-4 sefer petşopcunun yanuına gittim tanıdık bide o diyoki erkektir.. şimdi napıyım bilmiyom bende (

kardeş aynı tipde bendede var ama aldığım petşopcu erkek diyo ondan başka herkes diidir diyo 3-4 sefer petşopcunun yanuına gittim tanıdık bide o diyoki erkektir.. şimdi napıyım bilmiyom bende (

Maşallah dişi kuşunuz. Tüyü kadar ömrü olsun inşallah. 1,5-2 aylık civarında yerli.

Kuşunuz dişi ırkı yerli olabilir ancak şunu söylemek istiyorum şu önyargılardan kurtulmak lazım dişiler alışmaz vahşi vs erkekler çok evcil daha sevgi dolu vs bunlar yanlış düşünceler sizin ilginize bağlı alışma durumu hatta bence dişi kuşlar erkeklere göre alıştığı zaman daha bağlı oluyorlar

Dişiler alışıyor tek eksisi bence daha ısırmaya yatkın oluyorlar ve etrafı kemiriyorlar.konuşma da erkekler daha üstün kesinlikle ama kuşların konuşması bana çok önemli gelmiyor.zaten size alışınca iyi bir evcil hayvan oluyor konuşması sadece hoş bir artı.

Kıymetli yorumlariniz için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.Ben daha önce erkek yetiştirdim yavrudan çok güzel eğitmiştim.Bunuda hiç yapamazsam büyütür eş tutmaya hazir hale getiririm

Esnaf olsa yalan söyleyip ben yıllardır bu işi yapıyorum erkek demezdi.Gidipte kötü olmaya değmez beslerim yapacak birşey yok.
Besleyin kuşunuzu o sizin kısmetiniz :) Bundan 17 sene önce ben bir erkek kuş almıştım.Çok yaban bir kuştu kendini sürekli tellere vuruyordu.Benim tanıdığımın tanığı bir kuşçu vardı.Ona götürdük kuşu aldı ve1 hafta sonra gel başka kuş veriyim dedi kabul ettim. 3 hafta sonra sonra kavga gürültü bana 8 aylık bir dişi kuş verdi aldım ve eve geldim. Dişi kuşum (Şermin) 3 hafta sonra bana bir alıştı.Hiç bir kuşa değişmezdim.13 yıl bana arkadaşlık etti. İyi ki onu almışım. Aldığımda nasıl hareketli ise 13 yaşında da aynı harekliydi.13 yıl boyunca bir kere olsun hastalanmadı çok şükür.Malesef vadesi okadarmış :( Ruhu şad olsun.

Besleyin kuşunuzu o sizin kısmetiniz :) Bundan 17 sene önce ben bir erkek kuş almıştım.Çok yaban bir kuştu kendini sürekli tellere vuruyordu.Benim tanıdığımın tanığı bir kuşçu vardı.Ona götürdük kuşu aldı ve1 hafta sonra gel başka kuş veriyim dedi kabul ettim. 3 hafta sonra sonra kavga gürültü bana 8 aylık bir dişi kuş verdi aldım ve eve geldim. Dişi kuşum (Şermin) 3 hafta sonra bana bir alıştı.Hiç bir kuşa değişmezdim.13 yıl bana arkadaşlık etti. İyi ki onu almışım. Aldığımda nasıl hareketli ise 13 yaşında da aynı harekliydi.13 yıl boyunca bir kere olsun hastalanmadı çok şükür.Malesef vadesi okadarmış :( Ruhu şad olsun.
Ruhu şad olsun dediğiniz gibi kismetimiz buymuş ne diyelim..

Ben eve gelen kuşu berbat ortama götürmeye kıyamıyorum.en kötü ihtimal sahiplendiriyorum.

Elde uyumayı seven yavru dişim. Bunun gibi yetişkin dişim de var ele kola gelen, cana yakın. "Erkek alışır, dişi alışmaz." düşüncesi kesinlikle şehir efsanesi. Sevgi ve ilgiyi her kuş bence hisseder. Karşılığını da ona göre verir. ;)

Ekli dosyalar

• IMG_20190524_185141.jpg
    IMG_20190524_185141.jpg
    4.9 MB · Görüntüleme: 4
Geri