Karadeniz Pet

Kuşumun tüyleri sürekli kabarık

Selçuk bey probitotik araştırırken aynı markanın birkaç farklı ürünü vardı multienzim takviyesi ve sistem düzenleyici diye benim hangisini almam gerekiyor diğer tedavilere başladım fakat Probiyotik bulamadım internet üzerinden alacağım
@Selçuk YÜKSEL
.

Selçuk bey veterinerde içeriği bu olan bi Probiyotik aldım kuş için uygun mudur yoksa başka mı almalıyım.

Başkasını alacaksam geçici süre kullansam olur mu

@Selçuk YÜKSEL

Ekli dosyalar

• DSC_0121.JPG
    5.7 MB · Görüntüleme: 11
Eczaneden mikostatin alıp sabah akşam bir damla ağzına damlatın. Probiyotik ve vitamin de temin edin. Çeyrek suluğa her birinden mercimek tanesi kadar katarak her gün berin. Tedavi bittikten 2 gün sonra vitamini kesip probiyotiğe devam edin. Tedavi 7 gün sürecek tedavinin 3. Ve 5. Günü temas ettiği her ne varsa dezenfekte edin. Kafes yemlikler suluk vs vs hepsini.

Tedavinin 3. Günündeyim.
Dezenfekte için bir etken madde var mı sadece sıcak suyla yıkamak yeterli midir

Kaynar suyla da yıkayabilirsiniz. Dezenfektan da kullanabilirsiniz.

Selçuk bey tedavinin 5. günü bugün dışkı resmini yükledim bir fener ile birde normal ışıkta fotoğraf çekip ekledim.
Bir düzelme var mıdır acaba

Ekli dosyalar

• DSC_0138.JPG
    5.2 MB · Görüntüleme: 11
  • DSC_0137.JPG
    5 MB · Görüntüleme: 9
Üşütmüştür kış günü. Bizimki de kaç gündür öyle. Ama üşütmüştür deyip de geçmeyin tabi orası ayrı. İmkanınız varsa bir veterinere veya işini çok iyi yapan, bu işlerden anlayan bir uzmana vs. danışın hatta götürün.

Selçuk bey 7 günlük tedaviyi bitirdim.
Kuşun hal ve hareketleri gayet güzel hareketli yerinde durmuyor desem yeri var son dışkısını paylaşıyorum

@Selçuk YÜKSEL

Ekli dosyalar

• DSC_0162.JPG
    5.6 MB · Görüntüleme: 2
  • DSC_0160.JPG
    5.5 MB · Görüntüleme: 4
Dışkısı düzgün. Hal ve hareketleri de iyiyse iyileşmiş demektir.

Geri