Karadeniz Pet

Kuşumun yumurtalığı kanıyor?!!!

Rosetum

Yeni Üye
Arkadaşlar selam, 4 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var eşi yok. Bugune kadar her sene boş yumurtluyordu, bu yaz yine yumurtladı ama en son yumurtalık bölgesi şiş kaldı yumurta çıkmadı. Birkaç ay geçip yumurtlama olmayınca iki farklı veterinere götürdük, yağlanma olabileceğini ya da yumurta sıkışması olabileceğini söylediler ama doku yumuşak o yüzden kabuk olsa daha sert olacağını muhtemelen yağlanma olacağını söylediler. Ya da tümor vb olabilir ama muhtemelen yağdır bekleyelim bir süre yem dışında bir şey vermeyin dendi. Bunun da üzerinden zaman geçti şiş biraz indi ama sonuç olarak şuan 4-5 aydır yumurtalığı şiş günlük hareketleri keyfi falan yerinde hep. Şimdi bugün kafesine bir baktım peçetede kan var alıp elime baktım anüs degil yumurtalık kısmı kanıyor? Doktora goturecegim ama onlar net bir şey söylemeyebiliyor burada daha tecrübeli arkadaşlar var sizce bu ne yumurta mı kırılmış kist mi tümör mü ne yapmalıyım çok korkuyorum? Hal hareketleri aynı bu arada, ötüyor keyifli gibi oynuyor vs
C1FF4221-E14C-43ED-AF1D-5033182DAB34.jpeg

D63A471E-4BE9-495B-A76C-B8490DC86CFC.jpeg

Kimsenin fikri yok mu veterinere ona göre götürecegim onlara cok guvenmiyorum once buradan duymak istiyorum

Geri