Karadeniz Pet

Kuşumun yumurtası gecikti?

Kardeşim ilk yumurtaya hemen oturmaz ondan 3 cü yumurtadan oturmaya başlar

@Callejon benim anladığım kadarıyla son yumurtanın üstünden 58 saat geçmiş 4. Yumurta gelmemiş yumurta sıkışması olabilir mi ? @Kemal58 siz kuşun yandan fotosunu atarmisiniz

Ola bilir kuşun hareketlerine bakmak lazım benim sıkışma hakkın da pek bilgim yok

Kuşun anüsüne kulak çöpü ile zeytin yağı sürmek işe yaraya bilir de Recai Adrian hocalar ne derse onu yapın

Benim bilmek istedigim hocam. 48 saatin gecmesinden sonra mi sıkısma var diyebiliriz yoksa 60 saat yada 100 saat sonrada yumurta gelebilir mi

Benim bilmek istedigim hocam. 48 saatin gecmesinden sonra mi sıkısma var diyebiliriz yoksa 60 saat yada 100 saat sonrada yumurta gelebilir mi
Bence 60 saat ve üzeri sıkışma var diye biliriz de dediğim gibi sıkışma hakkında fazla bilgim yok yanlış bişey demek istemiyorum kafese kalamar kemiği yoksa alın o çok önemli

Hocam kalamar kemigi, gaga taşı ,kus kumu var artı vitaminde veriyorum

Kusuda cok rahatsiz etmek istemiyorum huylanir diye korkuyorum

Hmm eğer sıkışma varsa dediğim yöntem işe yaraya bilir de dediğiniz ürünler varsa sıkışma düşük bir ihtimal Recai veya Adrian hocalar daha iyi tavsiye verir

Bazen 3.günde de yumurta bırakabilirler. Kuşu gözlemleyin, eğer aşırı derece halsizlik varsa yumurta sıkışması olabilir. Anüs bölgesi şişik mi? Ve de kanatları sarkık mı?

Hocam kuyrugunu asagi yukari kaldirip indiriyor .kanatlar o kadar dusuk degil ,şışlik var oda yumurta şişligi bence .halsizlik falan yokta eskiden kafese yaklastigimda yada ses cikardigimda yuvadan cikardi simdi yuvada yumurtalarin ustunden kalkmiyor anca dokundugumda cikiyor

3 yumurtasi var suan . Acaba bu son yumurta mı ? Ondan dilayimi gecikti böyle

Mudahale icin ne kadar beklememiz gerekiyor hocam.bide bu son yumurtami acaba suan 3 tane var