Karadeniz Pet

KUŞUŞUM HASTA TECRÜBELERİNİZİ PAYLAŞIRMISINIZ ACELE

serdar1125

Yeni Üye
Kusum üşütmüş sanırım nefes alırken fık fık ses geliyo az bişey bide pek kımıldamıyor ve kakası yapısıyor poposuna. sürekli uyku halinde kafesin dibine iniyor kafasını arkaya sokup uyuyor :(( ne yapabilirim şu an için en acil olarak yardım edermisiniz lütfen acil :((

Altna peçete serip dışkıladıktan sonra net bir tesmini paylaşın.

20170707_014749.jpg

birde sanki kuyrugudan nefes alıyor gibi ama bu kusu ilk aldıgımdan beri yani yaklasık 25 gündür kuyrugu asagı yukarı dewamlı oynuyor nefes alır gıbı :(

birde sanki kuyrugudan nefes alıyor gibi ama bu kusu ilk aldıgımdan beri yani yaklasık 25 gündür kuyrugu asagı yukarı dewamlı oynuyor nefes alır gıbı :(
Niye 25 gün beklediniz ki? Selçuk bey bu konuda veteriner hekimden farksızdır, muhtemelen hemen ilaç başlatacaktır. Bu konuda hızlı davranmanızı öneririm. @Selçuk YÜKSEL

Kuyruk hareketleri normal sanıyordum ama hırıltılı nefes alması yeni oldu daha :( Baytril diye ilaç okudum internette ama selçuk bey önerirse kullanıca tabi.

Hemen veterinerden avimec alın ense derisine 1damla damlatın. Ayrıca yüne veterinerden Eritrom isimli toz ilaçtan alın. Yarım suluğa mercimek tanesi kadar karıştırıp iyice erittikten sonra verin 5 gün boyunca. Hızlı olun kuş yarına çıkamayabilir. Ense damlasını 10 gün sonra tekrarlayın. Mutlaka deriye gelmeli ama.