Karadeniz Pet

Kuyruk atımı ve taban kağıdını yeme

alizgi asel

Meraklı Üye
Mrb arkadaşlar kuşumun bugün sürekli kuyruğu atıyo ve kafes tabanına inip kağıdı kemirmeye çalışıyo nesi var acaba

Resimleride bunlar şimdi çektim
f45e85f81641a1c411dfc7cf0fe6b80f.jpg
a02fcddfcd755e3d2798b59f9e3f9ef1.jpg
3565ef0399a8dd95f5938fc5f43e123c.jpg

Bir sıkıntı yok yavru kuşların o tür davranışlar normal.

Kafes kağıdı kemirmenin bir çok nedeni olabilir. Stres , Mineral eksikliği özellikle Demir eksikliği , vitamin eksikliği özellikle de D vitamini eksikliği , kızışma vb şeyler kağıt kemirmesine neden olabilir. Kuyruk atması özellikle solunu yolu rahatsızlıklarında olur. Kabızlık ve iç parazit de kuyruk atmaya neden olabilir. biraz uçurup yorgunken nefesini dinleyin hırıltı vızıltı vb ses varsa soğuk almış hatta bronşit olmuş olabilir. Gözlemleyip yazın tavsiyelerde bulunalım.

Kafes kağıdı kemirmenin bir çok nedeni olabilir. Stres , Mineral eksikliği özellikle Demir eksikliği , vitamin eksikliği özellikle de D vitamini eksikliği , kızışma vb şeyler kağıt kemirmesine neden olabilir. Kuyruk atması özellikle solunu yolu rahatsızlıklarında olur. Kabızlık ve iç parazit de kuyruk atmaya neden olabilir. biraz uçurup yorgunken nefesini dinleyin hırıltı vızıltı vb ses varsa soğuk almış hatta bronşit olmuş olabilir. Gözlemleyip yazın tavsiyelerde bulunalım.

Hırıltı vs gibi bişey yok dinledim üşütmesine neden olabilecek bişeyde yok zaten misafir gelmişti ondan kalabalıktan strese girmiş olabilir

kuşta problem yok, kağıt kemirme deyince akla ilk vitamin eksiği gelir dışkı yemede buna bir işarettir, kaliteli vitaminler kullabilirseniz daha faydasını görürsünüz kuş birde tüye girmek üzere girmişte olabilir kafa tüyleride buna bir işaret.2. tüyde genelde kuyruk dökümü ve uzun kanat tüylerinin değişimi gözlemlenir.

kuşta problem yok, kağıt kemirme deyince akla ilk vitamin eksiği gelir dışkı yemede buna bir işarettir, kaliteli vitaminler kullabilirseniz daha faydasını görürsünüz kuş birde tüye girmek üzere girmişte olabilir kafa tüyleride buna bir işaret.2. tüyde genelde kuyruk dökümü ve uzun kanat tüylerinin değişimi gözlemlenir.

Kusura bakmayın yorumunuzu şuan gördüm evet ilk tüyüne girdi sanırım kuşum kafasının üstündeki tüy kapsülleri patlamış sanırım kızım artık büyüyü 4. Ayına gircek multi vitamin veriyorum şuan birde ayrıca hazır Quik ballı yumurtalı kuş maması vermeye başladım bugün

Geri