Karadeniz Pet

Kuyruk hareketi ne belirtisi olabilir?

Kubilay1

Paylaşımcı Üye
Merhabalar video da ki kuyruk hareketi nedir acaba? Bir güven eksikliği mi aksine köpekler de olduğu gibi kuyruk sallama hareketini güven duyduğu için mi yapıyor? Merak ettim son zamanlar da sık yapmaya başladı.

Bir hastalık belirtisi de olabilir mi acaba.

kusunuzu sessiz bir ortamda dinlediginizde hırıltı veya tık tık sesi duyuyor musunuz?

Kalbi hızlı atıyorsa böyle kuyrukları da ona oranla böyle tepki verir. Eğer ortada hiçbir sebep yokken normal olarak böyleyse solunum sorunundan kaynaklı olabiliyor.
Hic bir sebep yokken de yapıyor evet Heyacan, korku, panik hiç birini yaşamazken normal kafesinde dururken ara ara yapıyor.

kusunuzu sessiz bir ortamda dinlediginizde hırıltı veya tık tık sesi duyuyor musunuz?
Hiç duymadım ama uyurken pek dinlemediğim için belkide.
Bu gece ışıkları kapatıp sesizce dinleyeceğim. Ses duyarsam söylerim tekrar size eğer ses video da duyulacak kadarsa video da çeker yüklerim efendim.

Kalbi hızlı atıyorsa böyle kuyrukları da ona oranla böyle tepki verir. Eğer ortada hiçbir sebep yokken normal olarak böyleyse solunum sorunundan kaynaklı olabiliyor.
Bir solunum problemi varsa eğer ne yapmam gerekir?

Oda kokusu, parfüm etkiler mi kuşu. Örneğin üzerim de parfüm sıkılı bir kıyafet varken kuşta kıyafete konup onu solursa sorun teşkil eder mi.

Oda kokusu, parfüm etkiler mi kuşu. Örneğin üzerim de parfüm sıkılı bir kıyafet varken kuşta kıyafete konup onu solursa sorun teşkil eder mi.
Kimyasal ürünler kuşlara çabuk etki ederler özellikle kimyasal temizlik ürünleri, parfum ve oda spreyleri bazı kuşlarda aşırı reaksiyon gösterir en iyi ihtimalle zamanla solunum sorunları yaşamalarına sebebiyet verir. Kuşların bulunduğu odada temizlik ürünleri ile temizlik yapılacaksa kafes odadan çıkarılmalı temizlik yapıldıktan sonra oda iyice havalandırılıp kuşlar geri yerlerine alınmalı.

Hafif kuyruk atması mevcut şimdilik ilaç önermem fakat kuyruk atma derecesi artar yada ses, hırıltı gibi farklı semptomlar eklenirse ilaç kullanımı gerekir.

Kimyasal ürünler kuşlara çabuk etki ederler özellikle kimyasal temizlik ürünleri, parfum ve oda spreyleri bazı kuşlarda aşırı reaksiyon gösterir en iyi ihtimalle zamanla solunum sorunları yaşamalarına sebebiyet verir. Kuşların bulunduğu odada temizlik ürünleri ile temizlik yapılacaksa kafes odadan çıkarılmalı temizlik yapıldıktan sonra oda iyice havalandırılıp kuşlar geri yerlerine alınmalı.

Hafif kuyruk atması mevcut şimdilik ilaç önermem fakat kuyruk atma derecesi artar yada ses, hırıltı gibi farklı semptomlar eklenirse ilaç kullanımı gerekir.
Çok teşekkür ediyorum efendim sağ olun. Ben kuşu takip edeceğim bir gelişme olursa yazarım tekrar. Yazan herkese teşekkür ediyorum. 🙏🏻🙏🏻

Merhaba tekrardan 👋🏻
Kekik çayı içersem soğuk algınlığı, solunum yoluna iyi gelir mi? Bir kaç yerde okudum ama eminn olamadım. İlaç kullanacak kadar kötü değilse en azından doğal bir şey kullanmış olurum diye düşündüm.

Kuyruk atması hala aynı hafif durumda istersen doksisiklin etken maddeli ilaç temin edip kullanabilirsin.
Teşekkür ederim nereden alacağım acaba?
Net bir ilaç ismi var mı veteriner den bu etken maddeli her hangi bir ilacı alsam olur mu?

Levadoks, doksimis, hiprodoksi s, Eritrom, eritrotek bunları veteriner yada hayvansal ilaç satan yerlerde bulabilirsiniz. Monodoks'ta alınabilir eczanede satılıyor lakin antibiyotik olduğu için doktora yazdırmanız gerekir.
Teşekkür ederim çok sağ olun. Veterinere gidemezsem monodoks yazdırmayı düşünüyorum doktora.

Levadoks, doksimis, hiprodoksi s, Eritrom, eritrotek bunları veteriner yada hayvansal ilaç satan yerlerde bulabilirsiniz. Monodoks'ta alınabilir eczanede satılıyor lakin antibiyotik olduğu için doktora yazdırmanız gerekir.
Merhaba iyi günler dilerim veteriner den Levadoks aldım bugün resmi aşağıda doğru mu?
IMG_20210223_125809.jpg

Geri