Karadeniz Pet

Kuyruk titremesi, hızlı kalp atışı

Cnp_20

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun kuyruk titremesi var, aslında ekimden beri hep vardı. Ancak şu an kalp atışları aşırı hızlı geliyor bana.
Bir veteriner kuşların stres altında olduklarında solunum yolu hastalıkları yaşadığını söyledi ve vitamin önerdi.
Tatmin olmayınca başka veterinere gittim, o da ilaç verdi. 1 haftadır kullanıyorum ancak hala kalbi çok hızlı ve ara ara boğuluyor gibi oluyor.
Bu arada iştahı yerinde, dışkısı gayet iyi, tüyleri kabarık değil ve yeterince hareketli sadece tüy dökme döneminde olduğu için biraz daha sessiz.
Başka bir uzmana daha götürmeli miyim ya da nasıl bir aksiyon almalıyım?
Açıkçası çok fazla ilaç da karıştırmak istemiyorum zaten çok parlak veteriner geçmişim yok, ne başladıysa kuşta ilk kuş doktoru kontrolü ve akabinde verilen ilaçlarla başladı, öncesinde çelik gibiydi kuş 2 sene boyunca.

Kuşumun boğulma atakları başladı ve durmuyor yarım saattir ne yapacağım lütfen bir yol gösterin :(

Yarım saattir böyle, kuş sesi açınca biraz sakinledi

Hala devam ediyor :( ilaçtan önce bu kadar kötü değildi sanki ne oldu anlamadım

Evden şu an ne yapabilirim? Başka bir veterinere daha götüreceğim zaten ilaçları veren veteriner asla telefonlarımı açmıyor, neredeyse 1 saattir durmadan atak geçiriyor

Yoğurdun probiyoik özelliği bulunuyor. Eğer ilaçlar ağır geldiyse çok ama çok az miktarda çay kaşığının ucu kadar yoğurdu ya da yoğurdun suyunu elinizle verebilirsiniz. biraz uyku yapar ama rahatlatır.

Geri