Karadeniz Pet

Mama tarifi

Emre Ünaldı

Meraklı Üye
Ayirma yontemini uyguladigim kuslara kizistirici ciftlesmeye yonlendirecek bi mama tarifi varsa yazabilir misiniz

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben yumurta+kabugu-havuç-cici bebe karışımı yapıyorum ne kadar yeterli bilmiyorum

Yaptigimiz normal mamalarin icerisine ekstradan taze nane koyarsaniz biraz daha etkili olur
@sertaç mamanizda yumurta kabugu kullanmayin bunun sebebi ise ecoli hastaligini tetikleyebilir onun yerine ya subye kemigi yada bildircin yumurtasinin kabugunu koyabilirsiniz mesaji okudugunda diyeceksinki sonucta ikiside yumurta kabugu ne fark ediyor aradaki fark iki turun farkli vucut isilarindan kaynaklaniyor

Mamalar yaz aylarinda en fazla 4 kis aylarinda ise 6 saatten fazla tutmamak gerekir belli bir zamandan sonra icerisindeki yumurta nedeniyle bozulmaya basliyor buda hem kotu kokmasina hemde kuslarin zehirlenmesine neden olabilir

Mamalar yaz aylarinda en fazla 4 kis aylarinda ise 6 saatten fazla tutmamak gerekir belli bir zamandan sonra icerisindeki yumurta nedeniyle bozulmaya basliyor buda hem kotu kokmasina hemde kuslarin zehirlenmesine neden olabilir
Teşekkürler Erkan bey bunları bilmiyordum artık kabuğunu vermeyeceğim ve 6 saat içersinde alacağım mamayı.

Ilave olarak bu sebze ve meyveleride verebilirsiniz

Ekli dosyalar

• FB_IMG_1447967450988-1.jpg
    FB_IMG_1447967450988-1.jpg
    105.9 KB · Görüntüleme: 26
Yukarıdaki sebze meyvenin içinde zararlı olanlarda var. Papağan ve muhabbet kuşlarına zararlı besinlere bakmanızı öneririm. Elma Armut gibi besinlerde kızgınlık almak için verilir. Ben yandım başka kimse yanmasın.

herkese teşekkürler ama benim dediğim yumurta cici bebe havuç konserve mısır dışında neler konulabilir mamaya daha da kızıştırmak için çiftleştirmek için

Ayhan bey sizin o zararli meyve dediginiz sey cekirdekleridirelma ve armut cekirdeginde toksin madde vardir

herkese teşekkürler ama benim dediğim yumurta cici bebe havuç konserve mısır dışında neler konulabilir mamaya daha da kızıştırmak için çiftleştirmek için
Kızıştırmak için harnup (keçiboynuzu tozu) akdarlarda bulabilirsin brokoli koyabilirsin ayrıca en yüksek protein kaynağı yem çimlendirme konusunu araştırarak çimlendirilmiş tohumlarda koyarsan kuşun zımba gibi olacaktır

Kızıştırmak için harnup (keçiboynuzu tozu) akdarlarda bulabilirsin brokoli koyabilirsin ayrıca en yüksek protein kaynağı yem çimlendirme konusunu araştırarak çimlendirilmiş tohumlarda koyarsan kuşun zımba gibi olacaktır
Cimlendirme konusunu biraz acar misiniz ben bugdayi biliyorum baska neler var

Cimlendirme konusunu biraz acar misiniz ben bugdayi biliyorum baska neler var

Protein içeriği en fazla tohum zaten buğday sadece onu bile yapabilirsin ama istersen hazır bir sürü markanın karışık çimlendirme tohumu bulunmakta yada açık alacam dersen buğday,arpa,kenevir,maş fasulye,nijer gibi tohumları kullanabilirsin hepsinin çimlenme süresi ayrı olduğundan ayrı ayrı çimlendirip birleştirin

Digerleri cevremizde suan yok bugday cimlendirsem sadece dograyip mamaya katsam olur mu
Tesekkurler ilginiz dograyip n

İlginiz İcin

@Emre Ünaldı bu hafta sonu bim'de mas fasulyesi kinoa tohumu ve birkac tane daha urun geliyor bilginiz olsun
@Yusuf bey keciboynuzu tozu kizistirmak icin degil döl kalitesini ve doluluk oranini yukseltmek icin kullanilir veya bira mayasi kullanabilirsiniz ayrica yapilan mamalara az miktarda taze nane ilave etmenizi tavsiye ederim

@Emre Ünaldı bu hafta sonu bim'de mas fasulyesi kinoa tohumu ve birkac tane daha urun geliyor bilginiz olsun
@Yusuf bey keciboynuzu tozu kizistirmak icin degil döl kalitesini ve doluluk oranini yukseltmek icin kullanilir veya bira mayasi kullanabilirsiniz ayrica yapilan mamalara az miktarda taze nane ilave etmenizi tavsiye ederim
Erkan bey keçiboynuzu yüksek değerde e vitamini içerir e vitamini kuşlardaki doğurganlık hissini arttırır yani kızıştırmak için fazlasıyla etkilidir ki insanlarda bile kullanılmaktadır

Herkse tesekkurler birseyler yapmaya calisacagim