Karadeniz Pet

Mama yemiyen muhabbet

LooPS

Yeni Üye
Mama yemiyor resimde mamanın plus modelini aldım.
Ne kadar mamaya ne kadar su koymalıyım ?

Su miktarını göz kararı ayarlayın, mamayı çok cıvık hale getirmeyecek şekilde çok hafif nemlendirmeniz yeterli. Bence su yerine meyve veya sebze püresi ile nemlendirirseniz kuşunuz mamayı daha iştahli bir şekilde tüketecektir.

Koyuyorum sadece havuç yiyor

Sadece havuç yiyorsa, çok az miktarda su ekleyebilirsiniz. Ayrıca mamanın içerisine çekirdekleri ayıklanmış tatlı kırmızı kapya biber de ekleyebilirsiniz. Benim kuşlarımda da mama seçme sorunu var, mama içerisine kapya biber eklemeye başladığımdan beri (1 aydır) verdiğim tüm mamaları severek yediler.

Benim kuslara tas rendelesem yiycekler masallah mama sorunu var ise yemlikleri topla kardesim bir kac saat ac birak sonra tas koy tasi bile yerler belli bir süre böle devam et alistiktan sonra zaten yemlik olsada mamayi görur görmez saldirirlar

Va
Benim kuslara tas rendelesem yiycekler masallah mama sorunu var ise yemlikleri topla kardesim bir kac saat ac birak sonra tas koy tasi bile yerler belli bir süre böle devam et alistiktan sonra zaten yemlik olsada mamayi görur görmez saldirirlar
Geçende yaptım 4 tane kuşum var 1 tane yemişti Yemediler ölecekler diye geri koydum yemi hemen yemiştiler

Va

Geçende yaptım 4 tane kuşum var 1 tane yemişti Yemediler ölecekler diye geri koydum yemi hemen yemiştiler
Ozaman yaptigin mamayi begenmiolar birde bebe biskuvisi ile dene yada sunu yap icine az nijer at havuc yumurta bebe biskuvisi az bir seyde yem at ama yemi üste gelcek sekilde koy

Ozaman yaptigin mamayi begenmiolar birde bebe biskuvisi ile dene yada sunu yap icine az nijer at havuc yumurta bebe biskuvisi az bir seyde yem at ama yemi üste gelcek sekilde koy
Nijerim yok nijersiz yaparım yarın
Kaç saat kalsın peki

Kaç saat kalsın peki
3 saati gecirmemeye özen göster nijer in yoksa cok az bi yem koy görsellik acısından hani hayvan görsün bi baksın gibisinden ins yer ama yer yani ben öle tahmin ediyorum

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaç saat kalsın peki
Bide mamanın icinde ne var onu bi yaz bakalim bazı mamalar sadece bakliyattan oluyor özellikle üreticiler kullanir icinde harici baharat olur sendeki mamanin icinde ne var bi yaz bakalim

Bide mamanın icinde ne var onu bi yaz bakalim bazı mamalar sadece bakliyattan oluyor özellikle üreticiler kullanir icinde harici baharat olur sendeki mamanin icinde ne var bi yaz bakalim

Aktiv Plus Yumurta maması süs kuşları için tüm yıl kullanılmak üzere besin ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanmış bir üründür.

İçeriği
Kuş pastası, tohum yem, yumurta, bitkisel Protein, vitamin-mineral-iz elementleri.

Analiz
Protein %18, Yağ %8, Kül %3.8, Nem %8

Kullanım Şekli
3 Porsiyon mama 1 porsiyon su ile karıştırılıp 5 dakika bekledikten sonra kuşlara verilir. Su yerine meyve/sebze veya çimlendirilmiş tohumlarla nemlendirilebilir. Aktiv Plus yavru döneminde her gün, diğer zamanlarda haftada 3 kez olarak kullanılır.

böyle yazıyor sayfasında , diyorsan kendimde yapabilirim yarın dediğin tarzda

Aktiv Plus Yumurta maması süs kuşları için tüm yıl kullanılmak üzere besin ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanmış bir üründür.

İçeriği
Kuş pastası, tohum yem, yumurta, bitkisel Protein, vitamin-mineral-iz elementleri.

Analiz
Protein %18, Yağ %8, Kül %3.8, Nem %8

Kullanım Şekli
3 Porsiyon mama 1 porsiyon su ile karıştırılıp 5 dakika bekledikten sonra kuşlara verilir. Su yerine meyve/sebze veya çimlendirilmiş tohumlarla nemlendirilebilir. Aktiv Plus yavru döneminde her gün, diğer zamanlarda haftada 3 kez olarak kullanılır.

böyle yazıyor sayfasında , diyorsan kendimde yapabilirim yarın dediğin tarzda
Birde dedigim sekilde dene kus bu ne yapcagi belli olmaz dedigimi yap olmadı kucuk bebek biskuvilerinden al birde onu dene

Bebe bisküvili mama yapmayın zararlı.Çok tatlandırmak istiyorsanız az bir miktar pirinç unu ekleyin.

Birde dedigim sekilde dene kus bu ne yapcagi belli olmaz dedigimi yap olmadı kucuk bebek biskuvilerinden al birde onu dene

Pupa marka mamaları bir arastır yesil siyah ambalajlı ben ondan kullanıyorum gayet basarılı bir ürün

Bebe bisküvili mama yapmayın zararlı.Çok tatlandırmak istiyorsanız az bir miktar pirinç unu ekleyin.
Kardesim neresi ve nesi zararlı ben 36 yasındayım antreman sonrası sırf protein almak icin yiyorum ?

İşin kötüsü o mama çöp olucak ondan korkuyorum 1 kg paradan değilim yazık günah

Kardesim neresi ve nesi zararlı ben 36 yasındayım antreman sonrası sırf protein almak icin yiyorum ?

şeker oranı yüksek kuşta yağlanma yapar.İnsandada aşırı tüketimi yağlanma yapar.İnsan bünyesi ile kuş bünyesi bir değil.Bebe bisküvisini bu forumda öneren kimse olmaz.

şeker oranı yüksek kuşta yağlanma yapar.İnsandada aşırı tüketimi yağlanma yapar.İnsan bünyesi ile kuş bünyesi bir değil.Bebe bisküvisini bu forumda öneren kimse olmaz.
Valla kardesim ben kullanıyorum suan 12 adet yumurtam var ve bugune kadar bir zararinı görmedim ? Tabi degise bilir kullanima göre farklilik göstere bilir idda etmem

Geri