Karadeniz Pet

Mamaya bal katabilir miyim?

Volkan Korkmaz

Yeni Üye
Kuşlar için mama yapım8nda yumurta sarısı, beyazı ve kabuğu, 3 tane cicibebe bisküvi, 1 parmak boyunda havuç toz haline getirip veriyorum. Çok seviyorlar. Bir kaşık bal katsam olur mu?

Aynı konuyla ilgili birçok başlık açmayınız. Diğer konu mükerrer olduğundan silinmiştir.

Ayhan bey peki bal ekleeigimiz sulari kac gun kafeste tutmamiz gerekir ? 2-3 gun yeterli mi ve ne sıklikta verebiliriz ?

Hergün bal vermek doğal olsada sakıncalı kanaatimce. Bal miktarını ayarlayamaz iseniz bal susatır hayvan su içer yine susatır kısır döngü. Balı suyuna az koysanız bile hergün verilmez. Hayvanın karaciğerine yazık doğal ortamda bu hayvanlar hergün bal mı yiyor yumurtamı yiyor. Ben sularına bal katıyorum fakat ayda en fazla 1 2 gün. Oda ne olur neolmaz susarlar diye (başkasının ölçüsünü referans almayın her balın doğal şeker oranı aynı değildir) sabahtan koyuyorum akşam üstü suluğu iyice yıkayıp temiz su koyuyorum
Yumurta maması da aynı şekilde. Doğal ortamda Kuşlar hayvansal Protein ile beslenmezler. Hayvanlar tadını seviyor diye hergün verilmez hafta bir kafi. Yumurta maması verildiğinde normal yemi sakın almayın kafesten. Canı ne istiyor ise onu yesin.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri