Karadeniz Pet

Mantar, istemsiz kafa oynatma, kaşıma [Video ve fotoğraf]

• Konbuyu başlatan Ömer ÇELİK
  • Başlangıç tarihi
Ö

Ömer ÇELİK

Guest
http://www.youtube.com/watch?v=MnccC7t17jY

http://www.youtube.com/watch?v=L7867rOvejM

ku8s5.jpg
ku8t5.jpg

ku8tk.jpg
ku8tt.jpg

Mavi olan kuşun gagasının çevresinde mantara benzer birşey var ve sürekli kaşımaya çalışıyor ve istemsizce kafasını oynatıyor. Önceden gaga çevresinde mantar olmuştu, ilaçla tedavi ile düzelmişti ama bu seferki mantar mı değil mi bilmiyorum gagasında baya iz kaldı uzun zamandır böyle.

Yeşil kuşta da istemsizce kafa oynatma, sallatma ve kaşıma isteği var. Onun yüzünde pek yok gibi ama burun deliklerinin çevresi biraz kabarık duruyor. Belki önceden de öyleydi bilmiyorum. Ve ayrıca videoda da gördüğünüz üzere kafese sürekli gagası ile değerek "tinkk" sesi çıkarıyor ve elektrik çarpmış gibi kanatlarını yüzünü oynatıyor. Bizdeki tüylerin diken diken olma hissi gibi geliyor. Ve bunu zaman zaman tekrarlıyor ve ard arda 10 saniyede bir yapıyor.. Anlam veremedim..

Hastalık hakkında:
Yeni kafes aldık kafestende değil, altına serdiğimiz renkli çeşitli dergi, broşür sayfalarından olabilir mi ? Saman kağıdı alıp sermeyi düşünüyoruz.

Hangi ilacı tavsiye edersiniz sevgili üyeler?

Yanıtlarınızı bekliyorum çok teşekkürler okuduğunuz için :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
sayın budgie nik yerine isim soyisim olarak düzenleme yapmanızı rica ediyorum site kuralları gereği anlayışınız için teşekkür ederim.bismillah o mavi kuşa ne olmuş öyle kavgamı etti yaramı tam çözemedim ama mantarda var krem sürmek acele edin bence. sarı sanki kuş bişey yutmuşda çıkaramıyo gibi tabana samana filan gerek yok.gazete koyun yeter temizliği kolay olur yada kuş taban kumu

sanıyorum her ikisindede solunum yollarında sıkıntı var.ikisindede aynı hareket var

Hocam yorumunuz için teşekkürler nickimi nereden değiştireceğim "profilim" kısmında bulamadım. Eğer değiştirebilirseniz Omer Celik olarak değiştirebilirsiniz.

Hocam kuşların kafesleri banyoya yakın duruyor. Duş alımında oluşan buhardan etkileniyor olabilirler mi acaba?
Krem ve ilaç isimleri yazarsanız çok sevinirim.

Bu arada birkaç ay önce kuş kumu almıştık paket olarak. Bu bağırsaklar yollarını düzenliyormuş sanırım ama onu yemediler bir türlü.

Hocam yorumunuz için teşekkürler nickimi nereden değiştireceğim "profilim" kısmında bulamadım. Eğer değiştirebilirseniz Omer Celik olarak değiştirebilirsiniz.

Hocam kuşların kafesleri banyoya yakın duruyor. Duş alımında oluşan buhardan etkileniyor olabilirler mi acaba?
Krem ve ilaç isimleri yazarsanız çok sevinirim.

Bu arada birkaç ay önce kuş kumu almıştık paket olarak. Bu bağırsaklar yollarını düzenliyormuş sanırım ama onu yemediler bir türlü.

Öncelikle nickiniz değişti, isim soyisimle giriş yapabileceksiniz, şifre aynı.

Eğer bâriz bir hava akımı oluyorsa uzaklaştırın ordan derim. Erkek kuş ne zamandır böyle çok geç kalındığını düşünüyorum. Kuşlarda mantar da var. Hergün sabah akşam aynı saatte bol bol mantara kremi yidererek sürün. Kremin adı Terramycin, eczanelerde satılıyor. Deri merhemidir. Veya Vazelin de sürebilirsiniz.

Onları yiyorlardır belki siz farkına varmıyorsunuzdur olmadı yemine dökebilirsiniz. Eğer yemlerinde ise aynı kaba koyabilirsiniz anlarsınız yiyip yemediklerini.

Yanıtınız için teşekkürler. Teramcyin yeterli olur mu dersiniz? Gagası tamamiyle geçer mi ? Mesela gagasının hemen sağ ve sol kısımlarındaki tüyleri kaldırınca da yaralar var en azından en son baktığımda öyleydi.

Ekleme: Bu arada teramcyin deri kremi demişsiniz. Gaga kısmına da etki eder mi sizce?

Yanıtınız için teşekkürler. Teramcyin yeterli olur mu dersiniz? Gagası tamamiyle geçer mi ? Mesela gagasının hemen sağ ve sol kısımlarındaki tüyleri kaldırınca da yaralar var en azından en son baktığımda öyleydi.

Ekleme: Bu arada teramcyin deri kremi demişsiniz. Gaga kısmına da etki eder mi sizce?

Oraların da resmini görmek gerek fakat gaga ve cere zaten perişan durumda, yanlarda da olmaları doğal fakat videoları da flash bellekle birlikte kuşları veterinere göstermeniz çok iyi olacaktır..

mantar için kuşçuya gittim avipom krem verdi kuşu felaket derecede yakıyor kutusunda gaga ve ayaklara sürün yazıyor ama kuşun gaga ve ayakları normal gibi ama kanat altları sırtı ve göğsü mantarlı oralarına sürdüm gibi geliyor içim gidiyor tüysüz yerlerini görünce kıpkırmızı mantar hastalığında olan kuş sürekli uyuklar mı ya da sürekli uyuklaması üst solunum yolu hastalığı haricinde ne gibi durumlarda olur

Geri