Karadeniz Pet

Mantar sorunu

İlknurcav

Yeni Üye
Goturdugum kuscu bana mantar diyerek bir krem verdi bir haftadır suruyorum bir tarafındaki parca dustu ama tuyleride dokuldu nasıl bi tedavi uygulamam gerekiyo yardımcı olurmusunuz.

Ekli dosyalar

• P_20170704_144121_1.jpg
    P_20170704_144121_1.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 36
  • P_20170704_144056_1.jpg
    P_20170704_144056_1.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 36
mantar olan yerlere günde 3-4 kez vazelin sür. ayrıca kuşun gagası fazla uzamış. kuştan anlayan birine kestir gagasını.

Birde elma sirkeli su ile banyo yaptır. iyi gelecektir.

Hocam mantar nasil başladi fark ettinizmi benim kuşumun göz çevresi sararmış

Mantarda vazelin boğucu etkisiyle hızlı ve kesin çözüm verir. Boğucu etki için mantarlı yüzeyi kaplamak gerekir. Vicks ve benzeri şeylerde aynı şekilde kullanılabilir. Ama göz çevresinde vicks çok önerilmez. Kuşta gaga uzaması da var. Başka problemlerde olabilir. Mantar geçince durgunluk varsa tedavi ettiriniz.

Ayrıca mutlaka ayaklarına da krem sürün. Çok yüksek ihtimalle ayağa da bulaşmıştır. Tedavinin ikinci günü kafesi ve tüm ekipmanlarını dezenfekte edin.

Ben iki gundur vazelini gagasına ve ayaklarına surdum gagasınıda kestirdim.ayaklarında mantar kalmadı bi tarafında olan parcada dustu yalnız yemi bir turlu kıramıyor sabahtan aksama kadar yemligin basında bu mantardan mı kaynaklanıyor

Gaga fazla mı kesildi acaba ? veya Başka bir hastalık mı var kuşta ? Dışkısını net çekip paylaşır mısınız ?

Ancak bu sekilde cekebiliyorum

Ekli dosyalar

• P_20170706_015631.jpg
    P_20170706_015631.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 23
Gaganın kısa kesilmiş olma ihtimaline karşı. Bir çay kaşığı bulgura 3 çay kaşığı kaynar su ekleyip çekmesini bekleyin. Ve bir mama kabında verin. Elle besleme yapabiliyorsanız öyle de yapabilirsiniz.

kusura bakmayın tek oldugum icin hem tutup hem cekemiyorum telefonu yaklastırdıgımda uzaklasıyor arastırdıgım kadarıyla kısa degil gagası ama bulguru hemen deniyorum

Geri