Karadeniz Pet

Merhaba arkadaşlar kuşum çok hasta nasıl iyileşebilir?

Elanurr.37

Yeni Üye
Arkadaslar kusumun basi boyle sisti veterinere getirdim usutmus dedi ve bi mavi suya antibiyotik karistirdi verdi ve gecmedi bilgisi olan var mi nasil gecer bu terramycin , oksijenli su ne yaptıysam da gecmedi

Ekli dosyalar

• IMG_20180622_140522.jpg
    IMG_20180622_140522.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 46
Orası yara değil de kırmızı beze gibi sanki. Kuş sürekli kabarık mı? Hangi antibiyotik verildi? Bence veterinerinize danışıp kuşun sudan içmediğini söyleyin, belki şırınga yoluyla ağzına damlatmanızı tavsiye edecektir. Ölçü bilgisini vs hekim söyler.

Kuş surekli uyku halinde kabarik ara sıra gagasıyla kendini kasıyor olcusu bi tam dolu suluğuna üçte biri kafar mavi minereall su icinde antibiyotik var zaten geri kalani dinlenmiş su ama işe yaramıyor sanki içiyor da kuş suyundan

Kuş surekli uyku halinde kabarik ara sıra gagasıyla kendini kasıyor olcusu bi tam dolu suluğuna üçte biri kafar mavi minereall su icinde antibiyotik var zaten geri kalani dinlenmiş su ama işe yaramıyor sanki içiyor da kuş suyundan
Dediğim gibi veterinerinizle iletişime geçin, şırıngadan verilme durumunu sorun. Tedaviye başlayalı kaç gün oldu?

Veteriner de cok umutlu konuşmadı sinirmi bozdu iyilesirse bunlarla iyileşir baska bi tedavisi yok dedi zaten buradaki veterinerler kuşlardan anlamiyor 2 3 gün oldu ama degisim yok

Veteriner de cok umutlu konuşmadı sinirmi bozdu iyilesirse bunlarla iyileşir baska bi tedavisi yok dedi zaten buradaki veterinerler kuşlardan anlamiyor 2 3 gün oldu ama degisim yok
İlaçlı suyu şırınga ile kuşun ağzına akıtın. Beslenmesini de taze meyve sebzelerle sağlayın. Yumurta maması yapıp yedirin. Protein ihtiyacını karşılar. Direnç kazansın.

Bugun de nefes alip verirken tıs tıs ses geliyor çok istahi yok uyukluyo elimize alınca durmuyor ne yapacağımı sasirdim veteriner vitaminli yem verdi yemine karıştırdım onu da yemiyor

Bugun de nefes alip verirken tıs tıs ses geliyor çok istahi yok uyukluyo elimize alınca durmuyor ne yapacağımı sasirdim veteriner vitaminli yem verdi yemine karıştırdım onu da yemiyor
Elle besleme yapın. Şırınga ile besleyin. Bu aşamada aç kalmaması önemli. İlacı da desiğim gibi şırınga ile verin.

Elle besleme yapamıyoruz çünkü elimize alınca yerinde durmuyor yemiyor suyunu kendisi az az içiyor baska bi kus daha var baska kafeste o yedikce kendisi de yemeye çalışıyor ama cok az ne yapacağımı sasırdım artik

Elle besleme yapamıyoruz çünkü elimize alınca yerinde durmuyor yemiyor suyunu kendisi az az içiyor baska bi kus daha var baska kafeste o yedikce kendisi de yemeye çalışıyor ama cok az ne yapacağımı sasırdım artik
Mamayı, yemi avcunuza dökün kuşun da avcunuzdan yemesini sağlayın. Meyvesini, sebzesini elinizle kuşa doğru uzatın, oraya yönelir.

Kafesine koyduk maril salata falan bi kac kere yemeye çalıştı ama pek iştahı yok avucumuzdan da yemiyor ya masanin ustune yada kafesine koyunca yemeye calisiyo

Kafesine koyduk maril salata falan bi kac kere yemeye çalıştı ama pek iştahı yok avucumuzdan da yemiyor ya masanin ustune yada kafesine koyunca yemeye calisiyo
Aslında elden yemeye alıştırsanız ne güzel olur. Elinizle uzatın ısrarla bekleyin illa ki birkaç tırtık alır. Bunu kafes içindeyken de yapabilirsiniz.

Yok yemiyor öylece bakiyor elimizi ısırıyo yine yemiyor istahi hic kalmadı zaten artik hiç yemez iyice zayıfladi cok üzülüyorum

Yok yemiyor öylece bakiyor elimizi ısırıyo yine yemiyor istahi hic kalmadı zaten artik hiç yemez iyice zayıfladi cok üzülüyorum
O zaman elle besleme yapmanız gerekiyor. Olmaz demeyin oldurmaya çalışın. Videolara bakın, yazıları okuyun. Bu kuşun bir şekilde beslenmesi lazım yoksa kuvvetten iyice düşecek.

Geri