Karadeniz Pet

Merhaba Kont ve Ben :)

Kont

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar Forum`a yeni üye olmuş bulunmaktayım,fakat sizlere birkaç sorum olacak.:)
1.Kont şuan yaklaşık 2 aylık,ne zaman uçabilir acaba ?
2.Kont`un kafesinin kapağını açık bırakmak istiyorum,fakat bazan kuduruyor ve çıkıyor, o can havli ile uçuyor ve duvara tosluyor, sizce nasıl bir uçuş düzeni hazırlamalıyım ?

Adım Mehmet :) Kankimde Kont :) Aşağıya bir fotosunu koyuyorum,MaşAllahınızı esirgemezseniz sevinirim.:)

Bu arada Forumda yeni olduğumdan,birkaç hatam olabilir umarım kızmazsınız :)

Ekli dosyalar

• IMG_0161.JPG
    IMG_0161.JPG
    1.4 MB · Görüntüleme: 46
Maşaallah hayırlı olsun güle güle sağlıkla besleyin kont diyince ben köpek falan zannettim :) 2 aylık ise her zaman uçabilir düşe kalka öğrenecektir duvarlara çarpmamayı

ailemize hoşgeldiniz,
maşallah
Yusuf beyin söylediği gibi düşe kalka öğrenecektir. Siz yinede gerekli dikkati gösterin.

Forum ailemize hoş geldiniz, yavrumuz yeni evine geldiği zaman en az 2-3 gün kafesten çıkarmadan zaman vermek lazım bu süreç kimi zaman kuşun durumuna göre 1 hafta ya kadar uzaya bilir. kuşlar uçmaya 30-45 günlük arasıken başlar ama yön hakimiyetini kazanmaları için öncelikle ortamı tanıması lazım nesneleri keşfetmesi lazım en başta söyledim süreç bunun için mutlak lazımdır. tanıdıktan sonra 45 günlük üstü her kuş sağlık sorunu olmadı sürece başarılı şekilde uçar. kont'a da maşşah gayet yakışıklı bir delikanlı olacak. Mutluluklar...

Hepinize çok teşekkür ederim,kusuruma bakmayın biraz geç dönüş yaptım :( eminim yakışıklı olur abisi :) diğer yönden 2 gün kafeste bekletmiştim.:)
Hoşbulduk ;)
Haklısınız biraz köpek adı gibi oldu,fakat hoş gibi :) alışılmadık herkez Limon çapkın felan koyuyor,bizimki değişik olsun dedik ;)

Merhaba bende yeni üyeyim az önce katıldım foruma .Kendimizi tanıtalım istedim benim kuşumun adı da aşkım onu iki aylıkken aldık şu an tahmini üçbuçuk aylık filan erkek olduğunu söylemişti kuşçu. aldığımız gün alıştı bize ve şu an aileden biri oldu ve bizimle sofraya her odaya geliyo elimde çeşme altında banyo yapmaya bayılıyo kafesini temiz tutuyorum vitaminini eksik etmiyorum kuş kumu kullanıyorum suyuna on beş günde bir sirke ilave ediyorum bazen yeşillik ve ekmek yiyo sizce eksiklerim veya yanlış yaptığım bir şeyler varmı söylerseniz sevinirim zaten bu yazdıklarımıda forumdan öğrendim okuduğunuz için teşekkürler

Merhaba arkadaşlar Forum`a yeni üye olmuş bulunmaktayım,fakat sizlere birkaç sorum olacak.:)
1.Kont şuan yaklaşık 2 aylık,ne zaman uçabilir acaba ?
2.Kont`un kafesinin kapağını açık bırakmak istiyorum,fakat bazan kuduruyor ve çıkıyor, o can havli ile uçuyor ve duvara tosluyor, sizce nasıl bir uçuş düzeni hazırlamalıyım ?

Adım Mehmet :) Kankimde Kont :) Aşağıya bir fotosunu koyuyorum,MaşAllahınızı esirgemezseniz sevinirim.:)

Bu arada Forumda yeni olduğumdan,birkaç hatam olabilir umarım kızmazsınız :)

merhaba hoşgeldiniz. maşallah çok sevimli. arkadaşların da dediği gibi düşe kalka oluyor bu işler. uçuş düzeninden ziyade yerini değiştirmemeye özen gösterin. alışsın bulunduğu ortama. ben kuşumu yaklaşık 30 günlükken almıştım. 3 aylık olmadan resmen parende atıyordu odada :)

Merhaba bende yeni üyeyim az önce katıldım foruma .Kendimizi tanıtalım istedim benim kuşumun adı da aşkım onu iki aylıkken aldık şu an tahmini üçbuçuk aylık filan erkek olduğunu söylemişti kuşçu. aldığımız gün alıştı bize ve şu an aileden biri oldu ve bizimle sofraya her odaya geliyo elimde çeşme altında banyo yapmaya bayılıyo kafesini temiz tutuyorum vitaminini eksik etmiyorum kuş kumu kullanıyorum suyuna on beş günde bir sirke ilave ediyorum bazen yeşillik ve ekmek yiyo sizce eksiklerim veya yanlış yaptığım bir şeyler varmı söylerseniz sevinirim zaten bu yazdıklarımıda forumdan öğrendim okuduğunuz için teşekkürler
Merhabalar Hoşgeldiniz. Vitamin veriyorsanız sonrasında da mutlaka probiyotik desteği de vermenizi tavsiye ederim. Ekmek vermenin ölçüsüne dikkat etmeniz de fayda var. Hem yağlanma yapar hem de ekmekte tuz olduğu için fazla tüketim bünyesine zarar verebilir. Çeşme altında banyo yaptıktan sonra üşümemesine çok özen göstermeniz gerek,çünkü mevsim geçişi olduğu için bu zamanlarda böyle sebeplerden çok çabuk etkilenebiliyorlar

Merhabalar Hoşgeldiniz. Vitamin veriyorsanız sonrasında da mutlaka probiyotik desteği de vermenizi tavsiye ederim. Ekmek vermenin ölçüsüne dikkat etmeniz de fayda var. Hem yağlanma yapar hem de ekmekte tuz olduğu için fazla tüketim bünyesine zarar verebilir. Çeşme altında banyo yaptıktan sonra üşümemesine çok özen göstermeniz gerek,çünkü mevsim geçişi olduğu için bu zamanlarda böyle sebeplerden çok çabuk etkilenebiliyorlar[/QU

Ekmeği çok az tadımlık veriyorum zaten banyosunuda dediğiniz gibi sık yaptırmayım o zaman havalar iyice ısınana kadar teşekkürler tavsiye için

Ekmeği çok az tadımlık veriyorum zaten banyosunuda dediğiniz gibi sık yaptırmayım o zaman havalar iyice ısınana kadar teşekkürler tavsiye için
Bide yeni olduğum için yanlış yere yazmış olabilirim kusura bakmayın sanırım zamanla öğrenicem ☺