Karadeniz Pet

Mineral, enerji bloğu ve gaga taşı kullanmak

Esra Hilal

Yeni Üye
Merhabalar, bugün pet shoptan kuşum için gaga taşı almaya gitmiştim. Sonra orada çalışan bir bayan bana kuş kumu, mineral blok, enerji bloğu, kraker ve gaga taşının olduğu bir set önerdi. Zaten aklımda mineral bloğu almak vardı ben de bu seti aldım. Krakerin zararlı olduğunu bildiğim için eve geldiğimde ilk işim onu kenara ayırmak oldu, daha sonra taşları kafese taktım. Sevgili yaramaz kuşum ilk bir iki dakika ne olduğunu anlamayan gözlerle bunlara baktıktan sonra gagalamaya başladı. Daha sonra dikkatim başka bi yerdeyken kuşumun mineral bloğa ayağının takıldığını gördüm hemen kurtardım. Hala gagalıyor ama yaramaz üstlerinde de gezmeyi ihmal etmiyor. Bana mineral bloğu biraz fazla sert geldi gagasıyla ilgili problem olur mu diye düşünmedim değil. E tırnakları var bir de kesmeye içim el vermiyor ne önerirsiniz evde yalnız kaldığında ayağı yine takılıp acı çekmesinden korkuyorum

Hayırlı olsun. Kuşun bir zarar göreceğini sanmıyorum. Enerji bloğu olarak ne verdiler bilemiyorum. Ancak enerji bloğuna ihtiyaç yok.

Kalamar kemiği, grit kuş kumu ve mineralli gaga taşı kullanıyorum. Başka bir şeye gerek yok.

80804555856500195561.jpg

70669340595544938971.jpg

08175497238202324951.jpg

Geri