Karadeniz Pet

Minigimin garip halleri...

ThePanther

Yeni Üye
Kasimda evimize gelen erkek muhabbet kusum 25 günlüktü ama iriymis turu. Biz de saticiya guvenip aldik. 1 ay boyunca alışmadı dedik buyuk mu acaba satici yalan mi soyledi. Neyse sonra alisti. Kafamiza konuyo, evi tanidi, elimizden yemek yiyo cok acikinca, zaten ne yiyip icersek gelip dadaniyo. Disariyi cok seviyo, kafestennnefret ediyo, yakinda daha büyük bi kafese alicaz onu, konusmayacak gibi duruyo erkek olmasina ragmen ama daha konusturmaya calisana kadar parmagimiza alismadi. Zorla tutunca sevdiriyo kendini, onun disinda kakma huyu var. Ayrica sertce isirmayi öğrendi yani isirislari sertlesti, dudagimizi cok acittigindan korkuyoruz uzatmaya
.. Bide yabancı cisimlere cok duskun oldugunubbir sorun olarak algiladik. Kakasini yiyor. Defterimin sayfalarini yiyor. Evin icinde duran bisikletimin bi yerlerini kemiriyor agzi simsiyah oluncaya dek. Napmamiz lazim bilmiyorum.

Cok istahli zaten yemini 2 gunde bitiriyor balli krakerine de saldirarak yiyor doyuramıyoruz bir turlu :)

dışkısı yemesi yavrular bağışıklık sistemlerini güçlendirmek ve mineral eksikliğini tamamlamak için yiyebiliyorlar.
mürekkep balığı kemiği, kuş kumu ekleyin kafesinize
kuşlar için gagaları bir keşif aracıdır gagalamaları meraklarını gidermek ve tanımak için yaparlar. elinizi serttce ıssırıyor olması fs gagalaması sizden bir tehtit gelip gelmeyeceğini anlamaya çalışıyordur. o ıssırdığında yüzüne hafifce üfleyip şşşşt diye ses cıkartırsanız bunun yanlış bir davranış olduğunu anlar ve yapmamaya başlar.

Kumu var yuzune de ufleyip duruyorum ama bizimki anlamiyor bir turlu :)

Bir de deli gibi uçuyor evde. Nefes nefese bırakıyor kendini. Buz gibi kesiliyor vücudu. Bunları önceki kuslarımda görmediğim için yazıyorum. Bana garip geliyor. Zaten alişan bir kusun sonradan böyle garip davranması hafıza kaybına mi işarettir ben anlamadım. :)

Geri