Karadeniz Pet

Minik kuşumun cinsiyetine bakarmisiniz??

Limon44

Meraklı Üye
Aldigimda gagasi daha simsiyah tı. Yem bile zor kiriyordu dal dariyi yiyebiliyordu sadece. Erkek dediler cinsiyetine. Cok sevecen hep benimle kafasini kasitip duruyor. Elimden bende hic korkmuyor. Bugun diger eriskin erkekle gaga gagaya gelince cinsiyeti hakkinda tereddut ettim. Anlayan arkadaskar yardimci olursa cok sevinirim. Simdiden herkese teşekkürler...

Ekli dosyalar

• 20190108_134527.jpg
    20190108_134527.jpg
    888.6 KB · Görüntüleme: 69
  • 20190108_134446.jpg
    20190108_134446.jpg
    830.2 KB · Görüntüleme: 64
  • 20190108_134439.jpg
    20190108_134439.jpg
    816.3 KB · Görüntüleme: 60
Dişi mi erkek mi ??? İyice kafam karisti şimdi:)

fotoğraflar ışıktan dolayı yanıltmıyor ise bence dişi. burun deliklerinin çevresi beyaz mı.

Burun delikleri beyaz fotografa gore soyluyorum kalanı mavi. Genellikle bu tip kuslara erkek diyorlar lakin en onemlisi burun deliklerinin etrafına bakılmalı zaten çekinik bir kuş da değil bence de dişi.

Burun deliklerinin etrafi byz kalani mavi. Tekrar resim attim

Ekli dosyalar

• 20190108_152539.jpg
    20190108_152539.jpg
    1,011.2 KB · Görüntüleme: 56
Arkadaslar simdi benim kuş kesin dışi mi?? Birde hayvana erkek ismi takip oglum diye sesleniyorduk:) kizismis disinin yanina es olsun diye almistim cok kavga ediyorlardi bende anlasamiyorlar saniyordum yaş farkindan..

Arkadaslar simdi benim kuş kesin dışi mi?? Birde hayvana erkek ismi takip oglum diye sesleniyorduk:) kizismis disinin yanina es olsun diye almistim cok kavga ediyorlardi bende anlasamiyorlar saniyordum yaş farkindan..
Bence eş olamaz hiçbir türlü çünkü daha bebek :) Cinsiyeti konusunda ise burun deliklerinin etrafı beyaz mı açık mavi mi bunda emin olun açık mavi ise erkek olabilir beyazsa dişidir.

Aldigimda gagasi daha simsiyah tı. Yem bile zor kiriyordu dal dariyi yiyebiliyordu sadece. Erkek dediler cinsiyetine. Cok sevecen hep benimle kafasini kasitip duruyor. Elimden bende hic korkmuyor. Bugun diger eriskin erkekle gaga gagaya gelince cinsiyeti hakkinda tereddut ettim. Anlayan arkadaskar yardimci olursa cok sevinirim. Simdiden herkese teşekkürler...
Dişi. Maşallah çok sevimli :p

O kadar kus besledim kendini bu kadar sevdiren bir kus daha görmedim tam bir sevgi arsızi. Disi ya da erkek benim için farketmez onu cok seviyorum o da beni seviyor ben onu kasiyorum o da beni kasiyor:) eminonunde gezerken buldum bu afacani karnı o kadar açtı ki parmagimi uzattigimda bagirarak parmagima gelip kemirmeye basladi. Bende o kadar üzüldüm ki aklimda hic yokken aldim.. Satıcı erkek demisti. Demek disiymis o zaman isim degistirmekten baska care yok :) Herkese cok tsk ederim cevaplariniz için

dişi ve çok tatlı:rolleyes:

Dişi yavru bir kuş güle güle besleyin

Geri