Karadeniz Pet

Mubişimde Kaşıntı

Mecit

Yeni Üye
Merhaba benim üç aylık erkek muhabbet kuşum var çok kaşınıyor sebebi ne olabilir birde parmağımla oynamayı çok seviyor yalnız parmağımla oynarken parmağıma yem kusuyor bune anlama geliyor bana yardım ederseniz çok sevinirim.Teşekkürler.

Muhabbet kuşları kaşınmayı ve tüylerini düzeltmeyi severler. Her kaşıntıyı parazit veya bit olduğuna yormamak gerekir. Bit olup olmadığından emin olmak için akşam kafes tabanına pamuk veya beyaz peçete serip ışığı kapatın. Bir süre bekledikten sonra ışığı açtığınızda (varsa) bitler pamukta gözükürler.

Muhabbet kuşları kaşınmayı ve tüylerini düzeltmeyi severler. Her kaşıntıyı parazit veya bit olduğuna yormamak gerekir. Bit olup olmadığından emin olmak için akşam kafes tabanına pamuk veya beyaz peçete serip ışığı kapatın. Bir süre bekledikten sonra ışığı açtığınızda (varsa) bitler pamukta gözükürler.
Hatta ve hatta kaşınma bitten olmaz. Bit gündüz kuşun vücudunda olmaz. Gece istila ederler kuşu. Gece oda tam karanlık olduğu halde dışkı dağınıksa bitten şüphelenebiliriz çünkü gece vakti rahatsızlık verirler hayvana... Normalden fazla bir kaşıntı varsa mantar veya başka bir pariztten şüphelenmelisiniz.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar Avispray diye bir sprey aldım 5 günde bir 6 fıs sıkıyorum kuşun kafasına gelmicek şekilde şimdi eskisi gibi kaşınmıyor

Geri