Karadeniz Pet

Mubişime ne olmuş biri bana birseyler önerebilirmi?

Baharelif

Yeni Üye
Arkadaslar mübişim yumurtalayacak fakat hala yumurta yok tüm belirtiler mevcut kamburluk kanatlarda düşme sişlik yuvayla ilgisi var fakat aşırı değil hemen girr 1 2 dk durup cikiyor ama altindaki sislik 10 gündür gecmedi yumurtada yapmadi orasi yumusacik baaka bi sorunmu var ne önerebilirsiniz

Ekli dosyalar

• 20170808_135339.jpg
    20170808_135339.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 23
  • 20170807_185836.jpg
    20170807_185836.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 18
  • 20170807_185809.jpg
    20170807_185809.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 17
Bir süre daha bekleyin. Hazırlık var ama yumurta yok gibi. Kanatları kuyruk altına düşmemiş henüz.
Peki oradaki o şişliğin sebebi nedir sizce cok fazla şişti korkuyorumda acikcasi birsey olur diye popo kısmındaki tüylerin hemen hemen hepsini yolmus açilmiş birde dışkisi nohut büyüklüğü kadar sabah zeytin yağı damlatmiştım belki kabiz yada yumurta sıkışmıstir diye sonrasinda diskisinda buyume oldu. Bekleyeym ben dediginiz gbi bir süre daha

Peki oradaki o şişliğin sebebi nedir sizce cok fazla şişti korkuyorumda acikcasi birsey olur diye popo kısmındaki tüylerin hemen hemen hepsini yolmus açilmiş birde dışkisi nohut büyüklüğü kadar sabah zeytin yağı damlatmiştım belki kabiz yada yumurta sıkışmıstir diye sonrasinda diskisinda buyume oldu. Bekleyeym ben dediginiz gbi bir süre daha
Kuş tabana oturuyor ve yumurtlama yapar gibi yapıyorsa yumurta sıkışması olabilir. Bazı videolar var ya kendiniz müdahale edin ya da bir profesyonelden yardım alın.

Kuş tabana oturuyor ve yumurtlama yapar gibi yapıyorsa yumurta sıkışması olabilir. Bazı videolar var ya kendiniz müdahale edin ya da bir profesyonelden yardım alın.
Yok oyle bi durum suanda tünekte normal tünüyor genellikle yuvalikda olmadiginda sizin dedeginiz gibi bir süre daha bekleyeceğim sislik devam ederse mutlaka bir veterinere götüreceğim ilk kuluckasini sorunsuz yapmisti hatta yumurtladgini bile farketmesik tesadufen gorduk ama bu seferki kulucka sorunlu gecicek gibi gorunuyor cok tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin☺