Karadeniz Pet

Mubişlere Ballı KRAKER Yapma Zamanı :)

Nasıl buldunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    39

g0rky06

Onursal Üye
İzinli günümde boş durmayım dedim ballı kraker yapmaya devam :D
Sizin icinde resimler çektim umarım faydası olur.

Malzemeler :
Havuç,nijer,bal,yem,ekmek içi,pirinç unu,irmik,bebe bisküvisi,yumurta,bira mayası,kalamar kemigi tozu,çubuk,folyo,
Yapılışı :
Ben 3 ciftim için yaptım 1 havuç,2 kaşık bal,3 kasık un ,3 bebe bisküvisi,2 yumurta ,2 bira mayası ,1 tatlı kaşıgı kemik tozu, yarım cay bardak nijer,1 cay bardagı yem
Afiyet olsun :D
(Sitede bulunan ballı kraker yapımına biraz kendimce bişiler katarak yaptım)
6dsj.jpg

s1y1c.jpg

9gfqz.jpg

stxx.jpg

31bl8.jpg

1cin.jpg

Son düzenleme:
Sekilleri hos olmasada :) cok guzel olmus elinize saglik

Malzemeler :
Havuç,nijer,bal,yem,ekmek içi,pirinç unu,irmik,bebe bisküvisi,yumurta,bira mayası,kalamar kemigi tozu,çubuk,folyo,
Yapılışı :
Ben 3 ciftim için yaptım 1 havuç,2 kaşık bal,3 kasık un ,3 bebe bisküvisi,2 yumurta ,2 bira mayası ,1 tatlı kaşıgı kemik tozu, yarım cay bardak nijer,1 cay bardagı yem
6dsj.jpg

s1y1c.jpg

9gfqz.jpg

31bl8.jpg

güzel olmuş elerinize saglık fırında kaç dk kalması yeterli bide derecesin ?

Emegine saglık eminim afiyetle yemişlerdir.Fırına attıktan sonra bu ballı krakerleri saklama suresi ne kadardır acaba ve karısım hazırlandıgında kıvamı ne olmalıdır.

güzel olmuş elerinize saglık fırında kaç dk kalması yeterli bide derecesin ?
240 derecede 10 dakika yeterli

Sekilleri hos olmasada :) cok guzel olmus elinize saglik
Aşk olsun yani bak nasılda yakıştı cifthaneme :D
1cin.jpg

Emegine saglık eminim afiyetle yemişlerdir.Fırına attıktan sonra bu ballı krakerleri saklama suresi ne kadardır acaba ve karısım hazırlandıgında kıvamı ne olmalıdır.

Karışımın kıvamı jole gibi oluyor birde ben bunu buzdolabında 4 gün kadar saklıyorum çünki fırınlandığı ıcın pek bişey olmaz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:52 -->-> Daha önceki mesaj 18:23 --

İşte son durum :D
stxx.jpg

Ben de bugün kraker yaptım, bal, yumurta, un ve kalsiyum karışımı denedim:) gayet güzel oldu, kısa zaman içerisinde eksik malzemeleri edinip bu tarifi de deneyeceğim, teşekkürler:)

Malzemeler :
Yapılışı :
6dsj.jpg

s1y1c.jpg

9gfqz.jpg

stxx.jpg

31bl8.jpg

1cin.jpg

ben hazır satın aldım bonie ballı kraker :D

O Bal Ne Öyle :D Evde Kuş Sürüsü Var Heralde :D

cok hızlı küfleniyor dikatli olun havalarda sıcak istenmeyen seyler olmasın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:53 -->-> Daha önceki mesaj 09:36 --

3 tanesi 3 liraya satılır o ürün 90 gram zaten içinde yüzde 1 bal bulunur bizim hazırladıgımız karısımların kusa zararı oluyor bunu unutmayın hiçbir zaman 30 g lık kusa enerji patlaması yaptırıyoruz o kusun o kadar besıne ihtiyacı yok

Benim kuş yemlerini tatma gibi bir alışkanlıgım yok sen her aldıgına bakıyorsan sorun yok . Ama aşağıdaki link e tıklarsan 3 tanesi 3 tl ye satılan şeyin icinde bal arıyorsan birdaha bu yazıma cevap atma !
Bonnie Ballı Muhabbet Krakeri 3'lü Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Ne bileyim arkadaş öyle bir konuştun ki sanki içerisinde neler olduğuna çok eminsin. İçinde ne kadar bal olduğu önemli değil muhabbetlere göre hazırlanıyorsa elbet vardır o kadarda değil. 20 tl ye satılacak değil ya ballı kraker ? Kafes fiyatına. Ben senin o değerlendirmeni kınıyorum içerisinde bal yok felan deyişin olmasa koymazlar herhalde satışa veya kagıdın üstüne. Ha bonie ha başka şey farketmiyor.

Önceden ballı kraker tariflerimi varmış.