Karadeniz Pet

Muhabbet K. Anne yem yememesi

kkubra

Yeni Üye
Merhaba öncelikle,

Benim şuanda 18,17 ve 15 günlük üç muhabbet yavrum var anneleri kesinlikle besleme yapmıyor şöyle ki yanlarında yatıyor ve baba onu beslerse oda yavrulara kusuyor, baba yavruları besliyordu ama şimdi kızıştı ve çiftleşmek istiyor tek düşündüğü bu neyse, mesele bu yavrualr aç anne yem yemiyor bana bir akıl verin. Lütfen kafayı yiyecek gibiyim.

Merhaba öncelikle,

Benim şuanda 18,17 ve 15 günlük üç muhabbet yavrum var anneleri kesinlikle besleme yapmıyor şöyle ki yanlarında yatıyor ve baba onu beslerse oda yavrulara kusuyor, baba yavruları besliyordu ama şimdi kızıştı ve çiftleşmek istiyor tek düşündüğü bu neyse, mesele bu yavrualr aç anne yem yemiyor bana bir akıl verin. Lütfen kafayı yiyecek gibiyim.
Normal döngü bu durum. Dişiyi erkek besler dişi yavruları. Siz görmediğiniz uygun anlarda dişide erkegin yetemeyecegini anladıgı anda yem yıyordur kendiside. Onemli olan yavruların saglıklı sekilde beslenip beslenmediği. Yinede içiniz rahat etsin istiyorsanız yuvalık girişine direkt ulasabilecegi şekilde dal darı asabilirsiniz, yemi yuvalıgın yanına konumlandırabilirsiniz yada mamalar sunabilirsiniz. Ona göre bi yol izlersiniz.