Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları öleceği zaman ne gibi davranışları bulunur?

Ugurböcüğü222

Yeni Üye
Bir dişi bir erkek muhabbet kuşum vardı. Çiftleştirmeye çalıştık ama dişi kuş erkeği ibikleye ibikleye kendinden soğuttuğu için birbirini benimseyemediler. Yaklaşık 2 gün önce dişi kuşum hayatını kaybetti. Yuvanın yanında belki yumurtlarlar diye kapalı ahşaptan bir yuva takmıştım. Birgün dişi kuşum onun içinde yatıyordu. İlk başta yumurtlayacak diye sevinirken cansız ertesi gün cansız bedeniyle karşılaştım. Şuan çok üzülüyorum ama erkeğin görünüşüne göre umrunda değil. Ordan oraya keyifle uçuyor birşey olmamış gibi. Bu durum beni daha da üzüyor. Sonuçta alıştığın zaman bu insanda olsa hayvanda olsa yokluğunda bir üzüntü duyulur. Sorum muhabbet kuşlarının öleceğini nasıl anlarız? Ve dişi kuşum neden karanlık bir ahşabın içinde ölümü bekledi? Bazen kendini kimsesiz hissettiği için oraya girdi diyorum bu doğru mudur?

Kuş hasta değilse erkekle araları bozuk zaten anladığım strese girmiştir erkeğin umrunda olmama bedeninde belli dişi erkeği reddetmiş keşke başta dişiyi ya da erkeği değiştirseydiniz karanlık bir yerde de yatma nedeni eğer çiftleşme olmadıysa kendini orda rahat hissetti orda yattı sabahta öldü

Kuş hasta değilse erkekle araları bozuk zaten anladığım strese girmiştir erkeğin umrunda olmama bedeninde belli dişi erkeği reddetmiş keşke başta dişiyi ya da erkeği değiştirseydiniz karanlık bir yerde de yatma nedeni eğer çiftleşme olmadıysa kendini orda rahat hissetti orda yattı sabahta öldü
Çok üzüldüm. İlk aldığın dişi kuş daha 2 aylıktı. Çiftleşmek için zamanı değilmiş o yüzden biraz daha büyük kuş alayım dedim. Oda erkeği habire ibikleyince kendinden soğuttu.

Geri