Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları için en iyi ve tercih edilen yem markası hangisi?

Zeytin&limon

Yeni Üye
Muhabbet kuşu için yem markası ve seti önerir misiniz?

Vitakraft kullanıyorum kuşlarım sevdi ama eminönüne gittiğimde versele laga bulursam onu da deneyeceğim.yurt dışındaki forumda vitakraftın içeriği de beğenilmişti yani iyi bir yem bence.

Nature plan diye bir marka onu araştır, gördüğüm kadarıyla kaliteli bir marka bende ondan sipariş ettim hatta.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vitakraft iyi bence.eurogold almıştım bulamayınca o da güzeldi içinde boyalı ekmek falan yoktu ama kafam rahat etmedi.3.kuşu sahiplendirirken yeni sahiplerine verdim yemi.

6871111111.jpg

Bir çok markayı denemiş ve incelemiş biri olarak, Garden Mix öneriyorum.

Şöyleki çeşitlilik bakımından oldukça zengin; ak darı, sarı darı, kızıl darı, siyah darı, aspur, yulaf, perilla, aspir çekirdeği, kanola tohumu, keten tohumu, kenevir tohumu , nijer. Paketin üstünde 6 çeşit yazsada dediğim gibi içeriği zengin ve aynı zamanda orantılı arkadaşlar (buraya dikkat tohumların oranı ideal).

Diğer 1 hususta, bal veya meyve aroması olmaması. Burası çok önemli yemde hiçbir şekilde tatlandırıcı aroma yoktur. Tatlandırıcı aromalar zararlı arkadaşlar dokunuyor kuşlara ishalin 1 nedenide aromalı yemlerdir.

Bir diğer hususta tazeliği, yem oldukça taze ve yeni tarih (eski tarih hiç denk gelmedim) Yemi açıp kokladığınızda o taze kokuyu alıyosunuz zaten.

Ve içinde boyalı ekmek yok ;)

Diğer tavsiye ettiğim yemler; Vivid çuvaldan bölme, Natural çuvaldan bölme, Bonnie(keten tohumu oranı biraz fazla sadece)

Tavsiye etmediğim yemleride söyliyeyim; Quik, vitakraft, Jungle, Gold Wings, Versele Laga.

Son düzenleme:
Gold wings mama kullanıyorum.. .garden mix vitamin mamasini gold wings ile kar istiyorum.. .memnunum

Tarihi uzun ömürlü versele laga temin edebiliyorsanız kesinlikle şaşmayın, garden mix karışımını da güzel hazırlamışlar. Öneririm.

Marka kullanmiyorum kendim karisim hazirliyorum. Sebebi mesela yazin yavru buyuten takima hazirladigim karisima nijer gibi hem yagli hem kuslari kizistitacak tohumlari eklemiyorum. Mevsime gore veya zayiflik yaglilik durumuna gore yagli tohumlari azaltip arttirabiliyorum, biraz zahmetli ama boyle yapmak daha cok icime siniyor. Mamayi eskiden kendim yapiyodum ama yogunluktan dolayi simdilik witte molen mama kullaniyorum bir sıkıntı yasamadim.
Multivitamin : vitamino tonic
Probiyotik : diazyme 256

Versele laga kullandım bu zamana kadar hep memnundum. Ancak son aylarda verdiğim siparişlerimden hiç memnun kalmadım. Uzun tarihli skt olmasına rağmen, yemler böcekleniyor anlamadım. Bu sefer Garden Mix deneyeceğim.

Versele laga kullandım bu zamana kadar hep memnundum. Ancak son aylarda verdiğim siparişlerimden hiç memnun kalmadım. Uzun tarihli skt olmasına rağmen, yemler böcekleniyor anlamadım. Bu sefer Garden Mix deneyeceğim.
Yem böcekleniyorsa aldığın yeri değiştirmelisin. Muhtemeln uygun şartlarda stoklanmıyor yemler.

Merhaba Arkadaşlar,
Bende gold wings yemiği kullanıyorum. Çeşitli anlamında gayet iyi tavsiye ederim.

Petshoplardan tarihi geçmiş yemleri alıp yeniden ambalajlayan firmalar varmış internetten satıyorlarmis onları da oyüzden bazen çok ucuz oluyor. En iyisi bence güvendiğin yerden almak. Bana da denk geldi öyle alır almaz böceklenen zamanında.

Hobipetten almıştım, belkide olabilir. Bu sefer direk gidip petshoptan almayı düşünüyorum.

Hobipetle alakası yok bence, çünkü o marka hep öyle. Ben farklı yerden almıştım yem bayat çıkmıştı. Hemde son kullanma tarihine baya vardı :) İlaveten bu markanın neden bu kadar tutulduğunuda bir türlü anlamıyorum. Yemin içeriğine bakıyosun piyasadaki herhangi bir yemden farkı yok ve genellikle bayat çıkıyor.

Petshoplardan tarihi geçmiş yemleri alıp yeniden ambalajlayan firmalar varmış internetten satıyorlarmis onları da oyüzden bazen çok ucuz oluyor. En iyisi bence güvendiğin yerden almak. Bana da denk geldi öyle alır almaz böceklenen zamanında.

Yeniden ambalajlamayla kimse uğraşmaz bence :) Açık yem olarak satar veya üstündeki tarihi silip yeni tarih basar ama ambalajlamayla uğraşmaz ;) Eski tarihi silip yeni tarih basılan yemlerde denk geldi bana, tam silememişler dikkatli bakınca görünüyordu :)

• Beğen
Tepkiler: Kca
Yeniden ambalajlamayla kimse uğraşmaz bence :) Açık yem olarak satar veya üstündeki tarihi silip yeni tarih basar ama ambalajlamayla uğraşmaz ;) Eski tarihi silip yeni tarih basılan yemlerde denk geldi bana, tam silememişler dikkatli bakınca görünüyordu :)
o da olabilir. kedi köpek mamalarında uğraşıyorlar ama belki kuş yemi ucuz diye uğraşmaz

Geri