Karadeniz Pet

muhabbet kuşu görme sorunu

nrgl-37

Yeni Üye
son 1 aydır görme de problem yaşayan muhabbet kuşu için öneriniz var mı? lütfen yardım.. :(

Görememeye dair neler yapıyor? Gözlerinin durumu nasıl fotoğraf atar mısınız?

bi kaç ay öncesinden başlarsak tüy dökümü var zatenhep. sonra kuşun kanatları düzensiz çıktı uçamadı, rengi değişti beyaz oldu. çok güzel konuşan hatta cümle tamamlayan kuş bir ay önce konuşmayı kesti. kafasında kanatlarında seyrimeler oluyor bunu genelde biz seslenince yapıyor. bu arada 20 gün önce falan veterinere götürdük. vitaminler ve antibiyotik sanırım sarı bir toz verdi. boş kaldığında çok az yaptığını görüyorum. bunun yanında tedirgin, yaklaşıldığında ısırmaya çalışıyor ama rastgele. sürekli gagasıyla yoklayarak buluyor. bu kadar güzel hareketli bir kuşun bu hale gelmesi, bizi çok üzdü. hiç bir özelliği de olmasın ama sağlıklı olsun, inşallah bir şifası vardır. bir de bu kuşun gözleri birbirinden farklıydı biri simsiyah, birinin kenarı gri..
IMG_3350.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_3349.JPG
    IMG_3349.JPG
    956.5 KB · Görüntüleme: 25
Kuşun yaşı kaç? Gözlerde halka oluşumu yaşla alakalı fakat ikisinin birbirinden farklı olması tuhaf. Vitamin takviyesi gözlere iyi gelir. Kaliteli bir vitamin alıp kullanabilirsiniz. Sera güzel denilen bir marka.

3 yaşında ve bir aylıktan sonra benimleydi. yaşla ilgili olduğunu biliyorum ilk aldığımda siyahtı sonra biri değişti. öyle hatırlıyorum. avisol plus , avimineral ve sarı renk bi antibiyotik verdi veteriner üçünü kullanıyoruz şu anda

3 yaşında ve bir aylıktan sonra benimleydi. yaşla ilgili olduğunu biliyorum ilk aldığımda siyahtı sonra biri değişti. öyle hatırlıyorum. avisol plus , avimineral ve sarı renk bi antibiyotik verdi veteriner üçünü kullanıyoruz şu anda
Dışkısı nasıl? Fotoğraf atar mısınız? Seranın vitaminlerine de bir göz atın.

kafes yeni temizlenmiş böyle atabildim. dışkıda sürekli değişiyor rengi. vitamin harici başka bir çzöüm yok galiba ne üzücü bu minik hayvanları alıyoruz ama hastalandığında deneme yanılma yöntemnden başka yapılacak yok gibi, çok üzgünüm

Geri