Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Göz Nezlesi ve Grip

HayvanseverZey

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba. Muhabbet kuşumun solunum yolu hastalığı var ve bu yüzden burnunda sümük oluşuyor. Normalde hastalığına bağlı olarak bir gözü şişiyordu ve ben Gentagut isimli damlayı kullanıyordum, geçiyordu. Ama daha sonra veterinere gittiğimde solunum yolu hastalığı iyileşmezse gözünün devamlı şişeceğini söyledi ve bana Vitaform ilacını verdi. Şu an 5. gününde ilacın ama tekrardan bir gözü şişti ve hastalık durumu aynı. Ne yapmam gerekiyor sizce?

Not : Kuşum çok enerjik ve hareketli sadece gözü şiştiği zamanlarda normalinden biraz daha fazla uyuyor.

Ekli dosyalar

• 27DF6322-A4E2-4575-BECA-F3B70B94F749.jpeg
    27DF6322-A4E2-4575-BECA-F3B70B94F749.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 18
Burnu tıkalı mı? Elma sirkeli suya batırılmış pamuklu çubukla burun deliklerini düzenli olarak silin. Vitamin çok önemli, taze meuve sebzesini eksik etmeyin.

Burnu tıkalı mı? Elma sirkeli suya batırılmış pamuklu çubukla burun deliklerini düzenli olarak silin. Vitamin çok önemli, taze meuve sebzesini eksik etmeyin.

Evet tıkalı, ilk zamanlarda kendisi açamıyordu ben haff ıslak peçete ile açıyordum ama sonraları kendi kendine açmaya başladı. Şu an halsiz diye açamıyor sanırım. Sirke zararlı olmaz değil mi? Zaten meyve ve sebzesini hiç eksik etmiyorum. Tavsiye için teşekkürler.

Geri