Karadeniz Pet

muhabbet kuşu göz problemi

kasahin

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar bi muhabbet kuşum var sağlık problemi yaşıyor kendisi ben de bu konu hakkında çok hakim olmadığım için yardım istiyorum yaklaşık 1 ay önce kuşu aldık eve son 2 gündür sol gözünde bir problem var ilk gün ufak bi kızarıklık ile başladı ikinci gün kızarıklık soldu ama bu sefer problemli gözünü kapatıyor ve bu kapatma durumu çok sık değil beslenirken ve öterken yapıyor bu hastalığı nasıl atlatabiliriz acaba yardımcı olur musunuz?

Merhabalar, kuşunuzun tünekte yandan videosunu, yeni yapılmış dışkısını ve gözünün de fotoğrafını ekler misiniz? Video için streamable.com a yükleyip linkini buraya atabilirsiniz
https://streamable.com/4kjnm5 elimden geldiğince çekmeye çalıştım sağlıklı bir dışkının örneğine de Google'dan baktım ve dışkısında bir sorun göremedim ama onun da fotoğrafını yakaladığımda çekip atacağım. fotoğrafı da yollayamıyorum yüklediğim dosyanın çok büyük olduğu hatasını aldığım için eğer farklı bir platformdan atabilme şansım varsa oradan deneyeyim.

https://streamable.com/4kjnm5 elimden geldiğince çekmeye çalıştım sağlıklı bir dışkının örneğine de Google'dan baktım ve dışkısında bir sorun göremedim ama onun da fotoğrafını yakaladığımda çekip atacağım. fotoğrafı da yollayamıyorum yüklediğim dosyanın çok büyük olduğu hatasını aldığım için eğer farklı bir platformdan atabilme şansım varsa oradan deneyeyim.
Videods aslında sorun görünmüyor. Uyukluyor gibi bir hali var. Uyuklamadığına eminsiniz değil mi? Göz damlası önerebilirdim ama bu halinde bir sorun göremediğimden bilemedim. Normalde göz sorunlarında gentagut göz damlası öneriyoruz, iyi geliyor kuşlara. Fotoğraf için ss alıp tekrar yüklemeyi deneyin. Yine olmazsa hızlıresim.com a yükleyip atarsınız. Kuyruk sekmesine bakacaktım ama kuyruğu görünmüyor. Birde tek üstünde değilde tünekte olsa iyi olur.

Videods aslında sorun görünmüyor. Uyukluyor gibi bir hali var. Uyuklamadığına eminsiniz değil mi? Göz damlası önerebilirdim ama bu halinde bir sorun göremediğimden bilemedim. Normalde göz sorunlarında gentagut göz damlası öneriyoruz, iyi geliyor kuşlara. Fotoğraf için ss alıp tekrar yüklemeyi deneyin. Yine olmazsa hızlıresim.com a yükleyip atarsınız. Kuyruk sekmesine bakacaktım ama kuyruğu görünmüyor. Birde tek üstünde değilde tünekte olsa iyi olur.
3.günde kızarıklığın solduğu yerde beyaz beyaz noktalar türedi ayriyeten göz kapağında da gördüm bu noktaları

4.günde beyaz noktalarda ufak bi artış var ve dışkı yeşilden kahverengiye döndü fotoğrafları dediğiniz şekilde atmayı denicem teşekkür ederim.

3.günde kızarıklığın solduğu yerde beyaz beyaz noktalar türedi ayriyeten göz kapağında da gördüm bu noktaları

4.günde beyaz noktalarda ufak bi artış var ve dışkı yeşilden kahverengiye döndü fotoğrafları dediğiniz şekilde atmayı denicem teşekkür ederim.
kuşun problemli gözü

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-11-24-19-48-58-983_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-11-24-19-48-58-983_com.miui.gallery.jpg
    824.7 KB · Görüntüleme: 13
bu da dışkısı

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-11-24-19-57-53-480_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-11-24-19-57-53-480_com.miui.gallery.jpg
    244.6 KB · Görüntüleme: 12
  • Screenshot_2023-11-24-19-57-50-466_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-11-24-19-57-50-466_com.miui.gallery.jpg
    434.3 KB · Görüntüleme: 13
Gentagut göz damlası temin edip günde 2 damla kullanın. Sabah akşam kullanın. Fayda ederse o eder. Ya da sıcak olmayan hani göz yakmayacak şekilde ılık çay ile pansuman da yapabilirsiniz
dışkı normale döndü akşama doğru kahverengiye dönüşüyor nedenini bilmiyorum ama yediği yemden dolayı olabilir mi

bir de bu bahsi geçen göz damlasını yaraya mı damlatacağım yoksa göze mi göze gelmesi durumunda sıkıntı olur mu?

dışkı normale döndü akşama doğru kahverengiye dönüşüyor nedenini bilmiyorum ama yediği yemden dolayı olabilir mi

bir de bu bahsi geçen göz damlasını yaraya mı damlatacağım yoksa göze mi göze gelmesi durumunda sıkıntı olur mu?
Göze damlatacaksınız.
Kahverengilik olacak bir şey yiyor mu?

Geri