Taha Şenkal

Süper Üye
23 Tem 2018
171
29
28
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Arkadaşlar 2 aylık bi kuşum var kafeste kuş kumu , kalamar kemiği , vitamini (su içinde) fln herşey var gibi başka neler olmalı ya da olmamalı söyler misiniz ?

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,173
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Vitamini sürekli kullanmanızı önermiyorum. Hafatada iki vitaminli su diğer günler normal su rutini geliştirin. Taze meyve sebzeye alıştırın. Doğal vitamin kaynaklarıdır. Yeminizi açık yem değil kapalı kutuda satılan markalı yemlerden tercih edin. İçinde boyalı ekmek parçaları olmasın.

Taha Şenkal

Süper Üye
23 Tem 2018
171
29
28
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Vitamini sürekli kullanmanızı önermiyorum. Hafatada iki vitaminli su diğer günler normal su rutini geliştirin. Taze meyve sebzeye alıştırın. Doğal vitamin kaynaklarıdır. Yeminizi açık yem değil kapalı kutuda satılan markalı yemlerden tercih edin. İçinde boyalı ekmek parçaları olmasın.
Teşekkür ederim ben vitamini hergün koycam sanıyordum sağolun sayenizde ^^ meyve sebze neler olabilir ?

Hulyaa

Profesyonel
7 Haz 2018
733
147
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Ilkinde yazanlardan asiriya kacilmicak sekilde verilebilirmis.

Hulyaa

Profesyonel
7 Haz 2018
733
147
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Benim kuslar sebze meyve yemedikleri icin mamalarinin icine karistiririm. Soymanda fayda var kabuklarini bogazina yapisma ihtimali var.

Hayvansever03

Profesyonel
2 Kas 2017
7,173
1,343
113
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane
Şeftalinin kabuğunu soyarak mı vermeliyim ?
Kuşlar meyve kabuklarına bayılırlar. Benimkiler bayağı seviyor. Üstelik kabuk da vitaminlidir. Bence soymayın. Boğaza yapışabilecek şeylerden birine örnek maydonozdur. Maydonoz c vitamini açısından çok faydalı olduğu için maydonoz sapının verilmesi önerilir.(sapı verilecek yaprak kısmı değil)

Taha Şenkal

Süper Üye
23 Tem 2018
171
29
28
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Kuşlar meyve kabuklarına bayılırlar. Benimkiler bayağı seviyor. Üstelik kabuk da vitaminlidir. Bence soymayın. Boğaza yapışabilecek şeylerden birine örnek maydonozdur. Maydonoz c vitamini açısından çok faydalı olduğu için maydonoz sapının verilmesi önerilir.(sapı verilecek yaprak kısmı değil)
Çok teşekkür ederim ^^

Tepkiler: Hayvansever03

Taha Şenkal

Süper Üye
23 Tem 2018
171
29
28
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Benim kuslar sebze meyve yemedikleri icin mamalarinin icine karistiririm. Soymanda fayda var kabuklarini bogazina yapisma ihtimali var.
Diğer arkadaşda soyma dedi arada kaldım ya ...