Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Siyah Dışkı

Emrahkcc

Yeni Üye
41013
41014
S.a kuşum siyah zift rengi dışkı yapıyor. Hiç hali yokmuş gibi sürekli uyku halinde yavaş hareket ediyor. Yem yemek istiyor sanki yutkunamıyor gibi oluyor 1-2 tane yem yiyemeden geri çekiliyor. Burnundan köpük baloncuk oldu bi defa. Köydeydim dün köyden şehir merkezine geldim bugün sabah böyle oldu yolculuktan sonra diye tahmin ediyorum.

8407Screenshot_1.png

Birincisi kuşta iç kanama olabilir. Eğer iç kanama varsa ölümle sonuçlanabilir.

Siyah dışkının ikinci nedeni de, bakteriyel enfeksiyon olabilir. Eğer sorun bakteriyel ise antibiyotik tedavisi başlanması gerekiyor.

Siyah dışkının bir diğer sebebi de kuşun aç kalmasıdır.

Sana tavsiyem en kısa zamanda bir kanatlı hayvan veterinerine gitmen.

Koksidiyoz da olabilir. Hastalık olduğu yüksek ihtimal. Elinizi çabul tutun, kuş tedavi olmalı. Günü kurtarmak adına tam dolu suluğuna üç damla elma sirkesi damlatın. Kafes mutlaka temiz olmalı, dışkıdan mikrop ürer.

Dün gece idareten elma sirkeli ve sarmısaklı su verdim sabah canlandı biraz iyi oldu ötmeye başladı.Veterinere götürdüm tek dediği gece yaptığın tedabi işe yaramış böyle devam et dedi sinirimden çıktım. Dışkısı yeşile dönmüş baktım ama kursak mantarı hala devam ediyor.Triflucan aldım 1 damla ağzına damlattım. Damlatır damlatmaz ağzından bişeyler çıkardı. İnşallah işe yarar diye ümit ederken şimdi de gözünü kaşıyıp sürtmeye başladım muhtemelen göz nezlesi de oldu ne yapacağız

Dün gece idareten elma sirkeli ve sarmısaklı su verdim sabah canlandı biraz iyi oldu ötmeye başladı.Veterinere götürdüm tek dediği gece yaptığın tedabi işe yaramış böyle devam et dedi sinirimden çıktım. Dışkısı yeşile dönmüş baktım ama kursak mantarı hala devam ediyor.Triflucan aldım 1 damla ağzına damlattım. Damlatır damlatmaz ağzından bişeyler çıkardı. İnşallah işe yarar diye ümit ederken şimdi de gözünü kaşıyıp sürtmeye başladım muhtemelen göz nezlesi de oldu ne yapacağız
Ağzına damlatırken kusması dozajın fazlalığı olabilir mi acaba? Ağzına damlatmak yerine uygun ölçüsü ile suyuna damlatın bence. Gözünün fotoğrafını atar mısınız? Kızarma ve sulanma var mı? Her kaşıma nezle değil.

Ağzına damlatırken kusması dozajın fazlalığı olabilir mi acaba? Ağzına damlatmak yerine uygun ölçüsü ile suyuna damlatın bence. Gözünün fotoğrafını atar mısınız? Kızarma ve sulanma var mı? Her kaşıma nezle değil.
Evet dozaji fazla kaçırdım 1-2 damla. Tmm fotosunu atayım .başının üstünde de tüyleri böyle beyaz beyaz sivri kazık gibi oldu

Ekli dosyalar

• 20190826_225957.jpg
    20190826_225957.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 62
  • 20190826_230014.jpg
    20190826_230014.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 61
B
Bu arada direk göz bölgesini çok sürtüyor

Evet dozaji fazla kaçırdım 1-2 damla. Tmm fotosunu atayım .başının üstünde de tüyleri böyle beyaz beyaz sivri kazık gibi oldu
Kuş tüyde. Bu nedenle kaşınıyor.
Doz çok önemli. Ayarı kaçırırsanız telafisi güç zararlar meydana gelebilir.

Kuş tüyde. Bu nedenle kaşınıyor.
Doz çok önemli. Ayarı kaçırırsanız telafisi güç zararlar meydana gelebilir.
Bi seferlik kaçırdım ama hemen kustu. İkinciyi bugün akşam 7 gibi vereceğim 24 saatte bir veriyorum. Bu sefer suyuna damlatacağım ne kadar damlatayım suyuna ? Bir de bu gözü çok kaşınıyor tüneğe demire
20190826_220450.jpg
falan sürtüyor

Bi seferlik kaçırdım ama hemen kustu. İkinciyi bugün akşam 7 gibi vereceğim 24 saatte bir veriyorum. Bu sefer suyuna damlatacağım ne kadar damlatayım suyuna ? Bir de bu gözü çok kaşınıyor tüneğe demire Ekli dosyayı görüntüle 41067falan sürtüyor
Tam dolu suluğa 4 ya da 5 damla olarak hatırlıyorum, isterseniz araştırın.
Tüyde olunca kuşlar gözlerini tellere sürtüyorlar. Kafesi temiz tutun, gözünü sürterken mikrop kapmasın.

Geri