Tuny

Bakıp Çıkıcam
8 Mar 2016
7
1
0
Arkadaşlar merhaba,

Muhabbet kuşu için 8-10 saat gibi seyahatlerde aşağıdaki kafes türlerinden hangisi daha uygundur? Kuşun korkmaması ve rahatlığı açısından hangi kafes türü daha iyidir?

Kafes 1;
Ölçüler: 20cm x 11cm x 14cm
Not: Altında tel ızgara ve tüneğinin olması avantaj gibi görünüyor.

Kafes 2;
Ölçüler: 21cm x 15cm x 14cm

Korhan KARAOREN

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
11 Ocak 2015
822
135
43
Cardiff-Londra/Birlesik Krallik
Birinci fotografta ki kafese yem ve su konabiliyor, bir de etrafi kapali oldugu icin, kusun dis sartlardan etkilenerek korkmasina engel olunabilr, ben olsam birinciyi secerdim.

Tuny

Bakıp Çıkıcam
8 Mar 2016
7
1
0
Yanıtınız icin tesekkurler,

20 cm genislik yeterli olur mu acaba. Biraz kucuk mu olur diye tereddut ettim?

Tuny

Bakıp Çıkıcam
8 Mar 2016
7
1
0
Ben birinciyi kullanıyorum memnunum.
10-12 saat yolculuklar için ideal midir? Kuş tünekte rahat durabiliyor mu? Yemliklerin sabitliği nasıl, ufak sarsılmalarda sorun yaratacak birşey var mı? Ölçüleri hakkındaki yorumunuz nasıl?

Yanıtınız için teşekkürler,

Son düzenleme:

Levent ACAR

Profesyonel
8 Ara 2013
14,953
443
83
44
İstanbul / Maltepe
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
2 yemlik var. Birine su, diğerine yem koyabiliyorsun. Yemlikler yerinden çıkmaz. yem de su da dökülmez ufak sarsıntılarda.
10-12 saat durur mu denemedim hiç. 2-3 saat gündüz, gece sabaha kadar içinde bekleyen kuşlarım oldu. Bir sıkıntı çıkmadı hiç. 2 kuş ta rahat sığar içine. Sonuçta taşıma kafesinden beklenen tüm konfora sahip. İçin rahat etmezse ufak bir kafes al. Onu bir karton kutuya geçir, öyle götür.

Tuny

Bakıp Çıkıcam
8 Mar 2016
7
1
0
2GR (Kafes 1) 'i aldım. Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Düşünen arkadaşlara yardımcı olması açısından; kutu açılımı, kurulumu ve testini yaptığım video'yu paylaşıyorum.

https://youtu.be/ZxwwTPQpmDE

İyi forumlar.

Son düzenleme:
Tepkiler: Pamir GÜLMEZ

Korhan KARAOREN

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
11 Ocak 2015
822
135
43
Cardiff-Londra/Birlesik Krallik

Furkan AYKAÇ

Aktif Üye
21 Şub 2016
57
5
8
Çorum, Trabzon

Levent ACAR

Profesyonel
8 Ara 2013
14,953
443
83
44
İstanbul / Maltepe
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
İkisinin çok farkı yok. ilki komple plastik. Yemlik ve suluğu dışta suluk şeklinde.
İkincisi üstü tel ve plastik. Plastik çıkıp sadece tel kullanılabiliyor. Yemlik ve suluk içeride yemlik şeklinde. Gerektiğinde kapak yemlik ve suluğu dışarıda bırkabiliyor.

Bendüldül

Süper Üye
31 Ara 2015
136
2
18
İkisinin çok farkı yok. ilki komple plastik. Yemlik ve suluğu dışta suluk şeklinde.
İkincisi üstü tel ve plastik. Plastik çıkıp sadece tel kullanılabiliyor. Yemlik ve suluk içeride yemlik şeklinde. Gerektiğinde kapak yemlik ve suluğu dışarıda bırkabiliyor.

hocam siz hangisini önerirsiniz ? 2 kuş taşımak için yeterlimi içerdie birbirlerini parçalamasınlar sıkış sıkışç.

Levent ACAR

Profesyonel
8 Ara 2013
14,953
443
83
44
İstanbul / Maltepe
folluktanal.com
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya, Kedi
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Ben ikinciyi kullanıyorum, daha şık. İkisinin de içi aynı boyutta. 1-2 kuş alır içine. Kuşlar bir birini parçalayacaksa bunu kafeste de yaparlar.

Son düzenleme:

Pamir GÜLMEZ

Profesyonel
14 Ocak 2018
304
100
43
31
ANKARA
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
ben de ilk görselde ki kafes 1i düşünüyorum , taşıma kafesi olarak başka önerisi olan var mı?