Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yumurtaya bakmama

WolfArgo

Yeni Üye
Dişi kuşun ilk kuluçkası şuanlık toplam 2 yumurta var. Dişi köşeye gidip yumurtaya yatıyor ortasına yatmıyor , 1 yumurta folluğun ortasında diğer yumurtaya köşede yatıyor, 2 yumurtadan birine bakıp diğerine bakmamasının nedeni ne olabilir ? https://i.hizliresim.com/thg8pM.jpg

kontrol yaptınız mı ?boşa yatmıyor olabilir mi?yumurtayı hafifçe dişinin olduğu yere doğru itin geri atıyor mu?

kontrol yaptınız mı ?boşa yatmıyor olabilir mi?yumurtayı hafifçe dişinin olduğu yere doğru itin geri atıyor mu?
Üstüne yattığını yumurtayı diğerinin yanına ittirdim yuvalığı biraz sarsıp fakat sadece üstüne yattığını geri aldı. Bende boş olmasından şüpheleniyorum Pazartesi günü kontrol edeceğim.

Üstüne yattığını yumurtayı diğerinin yanına ittirdim yuvalığı biraz sarsıp fakat sadece üstüne yattığını geri aldı. Bende boş olmasından şüpheleniyorum Pazartesi günü kontrol edeceğim.
Yumurtayı fenere koyup fotoğrafını atın, boş olmayabilirde.

Kuşlar yumurtalar geldiğinde boş olup olmadığını anlamaz.
Folluksuz yuvalıklar hep sıkıntı. Belki diğer yumurtalar gelince altına çekebilir. Siz ellemeyin.
Yuvalık folluklu bende bekleyeceğim kuşun huyunu bilmiyorum nasipse olur zaten 👍

Geri