Kuşum bana alışır mı ?


  • Kullanılan toplam oy
    2

Hilal Ebrar

Bakıp Çıkıcam
28 Eyl 2018
4
0
1
21
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
10 gün önce aldığım kuşum petshopcu 1 aylık yavru diye verdi. aslında baya iri. İlk geldiği sıralar korkuyordu ama kaçmıyordu elimden yem yediriyordum. Aldığim yerdeki adam avucunun içine yakalayıp avucunda sev fazla sıkma dedi. Yakalamayı denedim çok çirpındı sonunda yakaladım elimi ısırdı geri koydum şu son 3 gündür acaip bi şekilde bağırıyor kaçıyor çırpınıyor yem yerken bile tedirgin artık bana alışmaz mı sizce ?? Güvenini kazanmak için ne yapabilirim ??
 

Ekli dosyalar

albinom22

Profesyonel
9 Tem 2018
1,553
329
83
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Başta hata yapmışsınız ilk güvenini kazanmak için kafese yaklaşıp hicbir temas kurmadan onunla konuşmanız iltifat etmeniz ònemli önce sizden zarar gelmecegini ogrenmeli sonra yavas yavas avucunuzdan yem yemeli parmaginiza binmeli.
 

Hulyaa

Profesyonel
7 Haz 2018
733
147
43
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
5 ile 10 tane
Cok yanlis bilgi vermisler evet.kuslar avuc icinde tutulmaz. Isirir isirmaz birakmaniz da onu isirmaya tesvik edebilir. Cunki isirinca birakicanizi ogrenir. Elinizi uzattiginizda isiricak gibi aniden hareket yaparsa korkmadan elinizi geri cekmeden oldugu yere tutun elinizi ne geri cekin neden kusa uzatin. Alisir ama zaman alir. Yalniz 1 aydan buyuk bir kus fakat gozlerinde iris olusmamis yavruda sayilir. Tuy doneminde b vitamini daldari gibi seyleri eksik etmeyin. Alismasi icin kafes ici egitim verin yani kafese yaklasip elinizden bi zarar gelmiceni onu bir daha tutmucanizi ikna etmelisiniz. Yavas hareketlerle parmak uzatarak elinizi kafesin icinde tutarak deneyebilirsiniz. Arada kapagi acik birakin kendi ciksin ucsun evi tanisin sizin hareketlerinizi takip etsin. Almak istediginiz de nazik sekilde seslenerek yavasca gidin kacsa bile sinirlenmeyin yine deneyin. Dedigim gibi zaman alan bir surec olacak ama basaricaksiniz emin olun.
 
Tepkiler: Hilal Ebrar