Karadeniz Pet

Yeni Muhabbet kuşum

Rıza01

Yeni Üye
76rup4r.jpeg
Evde sultan papağanım, muhabbet kuşum bir kaç tür kuşum daha var bunların içinde en sevdiğim ise yeni muhabbet kuşum rex size tanışma hikayemi anlatmak isterim. Ben bundan 4-5 yıl önce bir muhabbet kuşu aldım. Bir petshopta gördüm beni al diye yalvarıyor gibiydi. Aldım hemen, eve geldi kısa sürede eğitim vermeyi başardık. Bir süre sonra rahatsızlandı O zamanlar bir bir siteye denk geldim. Sorular sordum cevap alamadım veteriner götürdük tedaviye başladı. Biraz toparladı derken bir sabah kalktığımda kafes tabanında uyuyor sandım öğle oldu ses yok akşama doğru bir bakayım dedim ki kuş tabanda yatıyor ölmüş. Bu durum ailecek çok üzdü sonra bir süre muhabbet kuşu almadım. Dedim ki kendime iyi araştırmalar yapayım. Başladım araştırmaya kafes kuşları hakkında sonra muhabbet kuşu hastalıklarını araştırdım. Üstünden uzun zaman geçti farklı kafes kuşları hep ilgimi çeker ama ben bir muhabbet kuşu almalıyım dedim. Daha sonra ise sahiplendim. Şuan bir sürü kuşum var geçenlerde ise petshopta gördüğüm bir yavru eski kuşuöu hatırlattı ve almaya karar verdim. Eve getirdik. Adını rex koyduk. Evde şimdilik güzel zamanlar geçiriyoruz. Rex alışmaya başladı. Kendisi çok sevimli bir kuş, sultan papağanı, kanarya ve muhabbet kuşu beslemiş biriyim. Artık tecrübeliyim rex iyi bakacağımdan eminim. Gerekirse sizlerden de destek beklerim. Aşağı rex ait foto bıraktım teşekkürler. İyiki benimlesin rex🙂

Geri