Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tuy degisiminde halsiz ishal hicbir sey yemiyor

Ferhan

Yeni Üye
Kuşum 7 yaşında şuan tüy değişim döneminde tüylerini döktü yeni tüyler çıkarıyor 2 haftadır normalde bu zamanlar halsiz ilgisiz biraz ishal oluyordu ama bu sefer hicbir sey yemiyor ishal halsiz vitamin veriyorum bir de buradaki benzer bi konudan okuduğum kadarıyla mantardan şüphelendim ağzından hafif kötü bi koku geldi mantar ilacı aldım ama kullanıp kullanmama da kararsizim mantar hastalığı yoksa ilacın bi zararı olur mu ? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum

kafes tabanina pecete serin bikac dışkı yapsin fotosunu atın ustalar bakar. tüy döneminde kuşlarin karın agrisi oluyor diye biliyorum halsiz olmasi normal ama yemesi lazim mutlaka. isterseniz yumurta mamasi yapip verin icine hafif yem karıştırın

kafes tabanina pecete serin bikac dışkı yapsin fotosunu atın ustalar bakar. tüy döneminde kuşlarin karın agrisi oluyor diye biliyorum halsiz olmasi normal ama yemesi lazim mutlaka. isterseniz yumurta mamasi yapip verin icine hafif yem karıştırın

Yumurtayı da yemiyor malesef yerse bile tadına bakar gibi sadece

Kuşun hasta olduğundan emin olmadan hiçbir ilaç kullanmamalısın. Tüy dönemindeyken iştahsız ve halsiz olması normal bir durum. Hiç yem ve mama yemiyor demişsin, mutlaka bir şeyler yemesi lazım uzun süre aç kalması vücudunda geri dönüşü olmayan hasarlara yol açar. Bir kaç gün hareketlerini gözlemle, eğer düzelme olmazsa veterine götür.

@bilgejameson 'a katılıyorum dal darı ve pek sağlıklı olmasa da kabuğu soyulmuş yavru yemi de verebilirsin. Ne yap ne et kuşu asla aç bırakma :)

Geri