Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum tüy dökümüne giremiyor

minnosbulut

Yeni Üye
Merhaba kuşum tüy dönemlerinde tüylerini yoluyordu ve sonra tüy dökümüne giriyordu. Bunun nedenini sormak için üreticisine sordum ve bana B vitamini kullandığım için kuşun tüy dönemini geciktirdiğini ve kuşumun strese girip kendini yolduğunu söyledi. Doğru mudur? Doğruysa kuşumun tüye girmesi için takviye ne verebilirim?petshop bana kuşun yolduğu yerlere sirke sıkarsam sirke tadı geldiği için yolmayacağını söyledi. Yapmam doğru olur mu?

Unutun o kişinin dediklerini.
Kuşlar tüy dökümünü yılın bazı döneminde geçirirler. Bu süreçte tüylerini düzeltebilirler devamlı tüyleri ile meşgul olabilirler bunlar anormal şeyler değildir. Tüy dökme dönemi sancılı bir dönem olduğundan takviye vererek bu dönemi rahat geçirmesine yardımcı olmalıyız. Bunun için de B vitamini kullanılması önerilir. Röhnfried BT Amin Forte tavsiye ediyoruz profesyonel marka üründür 👍🏻

Ayrıca tüy dökme döneminde banyo yaptırmak da kuşu rahatlatır yazdığım metni okuyabilirsiniz.

Kuşun vücuduna asla sirke sürmeyin vücudun ph dengesini bozabilir ve deriyi tahriş edebilir,sirke asidiktir.

Kuşlar tüy dökümünü yılın bazı döneminde geçirirler. Bu süreçte tüylerini düzeltebilirler devamlı tüyleri ile meşgul olabilirler bunlar anormal şeyler değildir. Tüy dökme dönemi sancılı bir dönem olduğundan takviye vererek bu dönemi rahat geçirmesine yardımcı olmalıyız. Bunun için de B vitamini kullanılması önerilir. Röhnfried BT Amin Forte tavsiye ediyoruz profesyonel marka üründür 👍🏻

Ayrıca tüy dökme döneminde banyo yaptırmak da kuşu rahatlatır yazdığım metni okuyabilirsiniz.

Kuşun vücuduna asla sirke sürmeyin vücudun ph dengesini bozabilir ve deriyi tahriş edebilir,sirke asidiktir.
derisine sıkın demedi kafası hariç yolabileceği tüy bölgelerine az miktarda fısfısla sıkın zaten kokusu ve tadindan dolayı kemirmez dedi

Tüy dökmüyor kuşum tüyünü kendi yoluyor ve b vitamini tüye girmesini engelliyormuş. Benim kuşum tüy dökemiyor. Söylediniz şeyleri biliyorum zaten. Yeni kuş edinmiş değilim kuşum 1buçuk yaşında kaç kez tüy döktüğünü gördüm. Tüy dökme değil baya baya tüylerini koparıyor ve bunu diger kuşların tüye girdiği dönemde yapıyor. Yani tüy dökemediğinden strese girip kendini yoluyor.

Geri