Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma eş aldım ama dişi hep yem istiyor

Yiğit çınar

Yeni Üye
Sanırım 6-7 aylık erkek muhabbet kuşuna 1 hafta önce 1 aylık bir dışı muhabbet kuşu aldım şimdi çiftleşemeyeceklerini biliyorum ama şimdiden birbirlerini tanısınlar ileride yavru alırım diye düsündüm ancak yavru yem kırmayı bilmiyor ama habire erkeği kocalayım ondan yem istiyor hani güvercinler yavrularını besler yayavrularda yem için bağırır aynen öyle oluyor erkeği yem verene kadar kafes içinde dışında kovalıyor yem veriyor gene istiyor acaba bunlara ne yapmaliyim

Sanırım 6-7 aylık erkek muhabbet kuşuna 1 hafta önce 1 aylık bir dışı muhabbet kuşu aldım şimdi çiftleşemeyeceklerini biliyorum ama şimdiden birbirlerini tanısınlar ileride yavru alırım diye düsündüm ancak yavru yem kırmayı bilmiyor ama habire erkeği kocalayım ondan yem istiyor hani güvercinler yavrularını besler yayavrularda yem için bağırır aynen öyle oluyor erkeği yem verene kadar kafes içinde dışında kovalıyor yem veriyor gene istiyor acaba bunlara ne yapmaliyim
Yetişkin bir kuşa yavru almanız bence pek doğru olmamış belki ebeveyni olarak görüp beslenme istiyordur.Ayrı kafese alın bence yem kırmayı öğrensin kendi kendine beslensin büyüsün birleştirirsiniz.

Ayrı kafese dün akşam atışmıştım arada bir ıkisini aynı odaya salsam bir şey olurmu

Birde dün erkek kuş dışının üstüne çıkıp çiftleşmeye çalıştı aynen dişide çiftleşme pozisyonuna geldi anlaşıyorlar galiba

Dişinin kızışmasını yani büyümesini beklemeniz lazım.