Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Irkı,Yaşı ve Cinsiyeti Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EmirhanHan00

Yeni Üye
Arkadaşlar yeni bir muhabbet kuşu aldım ama tam emin olamadım yaşı ırkı ve cinsiyeti nedir, yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_20190627_080047.jpg
    IMG_20190627_080047.jpg
    868.7 KB · Görüntüleme: 184
  • IMG_20190627_080055.jpg
    IMG_20190627_080055.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 185
  • IMG_20190627_080925.jpg
    IMG_20190627_080925.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 169
  • Beğen
Tepkiler: Kca
Arkadaşlar yeni bir muhabbet kuşu aldım ama tam emin olamadım yaşı ırkı ve cinsiyeti nedir, yardımcı olursanız sevinirim.
Benim tahminim kuşunuz erkek 2-3 aylik falandir diye dusunuyorum. Irk konusunda bilgim yok ama hollanda diyesim geldi :) tüyü kadar ömrü olsun cok yakisikli kus.

• Beğen
1,5 2 aylık yavru güzel bir erkek sağlıkla besleyin

• Beğen
erkek hemen alışır çok küçük:D

Umarım alışır bıraktığımda hiç bana gelmiyo yavaşça almaya çalışıyorum sürekli kaçıyor
küçük odada başlayın eğitime o kaçtıkça yanına gidip alın alışır.daha çok küçük bu nedenle fazla uzun uçamaz hemen yorulur.önemli olan odada sizin ulaşamayacağınız bir yer olmasın.bir süre sonra sizden kaçmanın faydası olmadığını anlar.yulaf yedirin elinizden.birde oyuncaklar alın yatağın üstüne,koltuğun üstüne vs serin oraya koyun kaçtıkça tekrar koyun alışsın.oyuncaklara alıştıktan sonra iş kolaylaşıyor.

• Beğen
küçük odada başlayın eğitime o kaçtıkça yanına gidip alın alışır.daha çok küçük bu nedenle fazla uzun uçamaz hemen yorulur.önemli olan odada sizin ulaşamayacağınız bir yer olmasın.bir süre sonra sizden kaçmanın faydası olmadığını anlar.yulaf yedirin elinizden.birde oyuncaklar alın yatağın üstüne,koltuğun üstüne vs serin oraya koyun kaçtıkça tekrar koyun alışsın.oyuncaklara alıştıktan sonra iş kolaylaşıyor.
Tavsiyeniz için teşekkürler

Çok yakışıklı maşallah :) bir tavsiyem olacak tunekleri tahta takarsaniz daha iyi olur. Bir de alışması icin elinle yem vermek çok işe yarıyor, tok da olsa kafeste aynı yemden olsa da yine de geliyor o elindeki yeme :D ısırması var dememissiniz ama olursa elinizi çekmeyin uzatmaya devam edin bırakır ısırmayı. Ele gelmesi için de ısrarla tutun parmağınızi eliniz yorulsa bile bir süre sonra güvenip geliyorlar başta naz yapıyor bazısı. Ben bebeklerimi buyuturken ogrendiklerimden söyliyim dedim belki bilmiyorsunuzdur diye.

Çok yakışıklı maşallah :) bir tavsiyem olacak tunekleri tahta takarsaniz daha iyi olur. Bir de alışması icin elinle yem vermek çok işe yarıyor, tok da olsa kafeste aynı yemden olsa da yine de geliyor o elindeki yeme :D ısırması var dememissiniz ama olursa elinizi çekmeyin uzatmaya devam edin bırakır ısırmayı. Ele gelmesi için de ısrarla tutun parmağınızi eliniz yorulsa bile bir süre sonra güvenip geliyorlar başta naz yapıyor bazısı. Ben bebeklerimi buyuturken ogrendiklerimden söyliyim dedim belki bilmiyorsunuzdur diye.
Teşekkür ederim zaten 1 adet tahta tunegi var kafeste

• Beğen
Kuşuna kemirmesi için tahta parçalar ver alışsın küçükken sonra korkuyor birde kumunu sakın eksik etme vitamininide aynı şekilde MAŞALLAH

Merhaba bende bugün yeni bir kuş aldım Yavru ve erkek dediler kaç aylık ırkı nedir erkek mi bilgisi olan var mı acaba
IMG-20220201-WA0001.jpg
20220201_202734.jpg
20220201_202717.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri