Karadeniz Pet

Muhabbet kuşları yavrularını yer mi?

ömerve

Emektar Üye
youtube de videoalara bakarken denk geldim.Evet kuşlar strese girince zarar veriyor yavrularına öldüre de biliyorlar.Ancak yediklerini ilk kez gördüm :confused:Daha önce yaşayan var mı durumu neden yaparlar ki?Gerçekten çok merak ettim.Bir de yorumlar da kanibalizim bahsetmişler gerçekten böyle bir durum var mı?Baya bir yorum var altında ve çok ilginç şeyler söylenmiş.
Not: Bunun telif hakkı vs olayı var mı bilmiyorum.Ya da sitede paylaşılmasının yasak olup olmadığını.Eğer
böyle bir durum varsa silerim.Uyarırsınız sevinirim.

Evet bende bunu gördüm videoya göre doğru olabilir stresden kaynaklı veya başka bir olağan durum. Hic basıma gelmedi( daha yavru alamadım ki tecrubemi aktarayım :D ) etrafımdan da duymadım

yavruya bakamayacağını anlayınca ve yavrunun bi sorunu varsa yani cok miyakliyosa yerler
engeli olunca yiyolar
Vitamin eksikligi ve probiyotik eksikliginden yapiyor arada bi kefir ve kırmızı taş bul.
ayaklarına yapışan o pisliği temizlemek için yapıyolar folluğun içini temizle sen
İki yavruya bakmakta zorlandıklari için öldürmüşler
Doğada genelde ağaçtan aşşağı atar yada aç bırakırlar bu ender ama normal bir davranış kuşlarda

Gibi yorumlar var ?Bu kefir ve kırmızı taş olayını düşündüm bi?Ne işe yarıyor acaba ve aslı var mı diye

Evet bende bunu gördüm videoya göre doğru olabilir stresden kaynaklı veya başka bir olağan durum. Hic basıma gelmedi( daha yavru alamadım ki tecrubemi aktarayım :D ) etrafımdan da duymadım
Ya ben öldürdüklerini biliyorum.Ama yemeyi hiç duymadım.Ben bu hayvanları otçul biliyordum yahu :D

Bu forumda okumustum eski konulardan birisi demis salam veriyorum yiyor :D çok saykokopat bakıcılarımız var maalesef :D
Ya bizimkilerde arada geliyolar ete de ne biliyim az tadına baktıktan sonra alıyorum açıçası. :) Bugün hep fena videolar izledim.Midem kalktı valla. :(

Yavru öldürmesi çok mu kötü eşlerini döve döve öldürenler var.

Bu kuşa kalmış bir şey huyuna davranışlarına kızşmak isterse veya yorgunsa yavruları öldürür.
Öldüreceklerini zaten biliyorum.Sadece yemeleri tuhaf geldi.Ve bu kadar sert tepki vermenizi gerektiren bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Yavru öldürmesi çok mu kötü eşlerini döve döve öldürenler var.
Ne biliyim bu yorumunuz da sert tepki verdiğinizi hissettim.Belki de bana öyle gelmiştir bilmiyorum. Hani böyle insanlar birbirini öldürüyor biz burda bunlarla uğraşıyormuşuz gibi geldi bir anda.Tabi bunda öyle gelince diğeri de sert bir yorum gibi geldi.Eğer ben öyle algıladıysam sizde kusura bakmayın ben özür dilerim.

Ben ilk defa böyle bir şeye denk geldim ve öğrenmek amaçlı sordum.Çünkü bende alıcam kuşlarıma eş.Ancak bir tanesi beni düşündürüyor.Ve bu videoyu görünce bir kez daha düşündüm.Çünkü çok kıskanç ve paylaşmayı bilmiyor.Herşey onun olsun istiyor.Onda da böyle bir sorun yaşar mıyım diye düşündüm açıkçası.

Ben ilk defa böyle bir şeye denk geldim ve öğrenmek amaçlı sordum.Çünkü bende alıcam kuşlarıma eş.Ancak bir tanesi beni düşündürüyor.Ve bu videoyu görünce bir kez daha düşündüm.Çünkü çok kıskanç ve paylaşmayı bilmiyor.Herşey onun olsun istiyor.Onda da böyle bir sorun yaşar mıyım diye düşündüm açıkçası.
Disi size ve ortama alışırsa sorun olacagını sanmıyorum :)

Disi size ve ortama alışırsa sorun olacagını sanmıyorum :)
İnşallah.Biri tam bakıcı kan.Hint bülbüllerini bile koruyor diğerinden :) Bülbbüler ayrılınca birbirinden ikisini bir araya getirip başlarını bekliyor :D Başlarında durmasa bile baktı diğeri onlara gidiyor normalde ona kafa tutmaz ama konu bülbüller olunca yaklaştırmıyor bile :D Öbürü de tabi cani değil ama dediğim gibi aşırı kıskanç ve kıskançlığı korkutuyor.Umarım dediğiniz gibi olur :)Ha bakar güveniyorum merhameti de var sıpanın ama dostluğuna da güvenilmiyor :D

İnşallah.Biri tam bakıcı kan.Hint bülbüllerini bile koruyor diğerinden :) Bülbbüler ayrılınca birbirinden ikisini bir araya getirip başlarını bekliyor :D Başlarında durmasa bile baktı diğeri onlara gidiyor normalde ona kafa tutmaz ama konu bülbüller olunca yaklaştırmıyor bile :D Öbürü de tabi cani değil ama dediğim gibi aşırı kıskanç ve kıskançlığı korkutuyor.Umarım dediğiniz gibi olur :)Ha bakar güveniyorum merhameti de var sıpanın ama dostluğuna da güvenilmiyor :D

O anki ruh haline bağlı :D

Ayne öyle.Beni utandırır inşallah sıpam :)

Geri