Karadeniz Pet

Muhabbet kuşlarım çiftleşmek mi istiyor?

htchaticeonem9

Paylaşımcı Üye
Erkek muhabbet kuşum Maviş ha bire dişi olan Menekşe'nin üstüne ayağını koyup üstüne çıkıyor ve öpüşüyorlar. Bu çiftleşme isteği belirtileri mi? Bunu ara sıra tekrarlıyorlar. Akıllı yemliği taktığımızdan beri yapıyorlar. Acaba orayı yuvaları mı zannettiler? Ayrıca kuşlarım henüz 3-4 aylık galiba öyle söylemişlerdi. Daha çiftleşmeleri için çok mu erken bilemiyorum. Erkek olan 5-6 aylık gibi duruyor ama dişi daha küçük ve zayıf ne yapabilirim acaba? Bir de yaşları kesin olarak kaç?

Ekli dosyalar

• IMG_20230217_081116.jpg
    IMG_20230217_081116.jpg
    989.9 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20230218_231024.jpg
    IMG_20230218_231024.jpg
    766.9 KB · Görüntüleme: 28
Disiler erkeklere göre daha geç üreme yetisine sahip oluyorlar. Erkek 5-6 aylıkken olur fakat dişi 8 aydan küçük olduğu sürece yuvalik takmayın..

Erkek muhabbet kuşum Maviş ha bire dişi olan Menekşe'nin üstüne ayağını koyup üstüne çıkıyor ve öpüşüyorlar. Bu çiftleşme isteği belirtileri mi? Bunu ara sıra tekrarlıyorlar. Akıllı yemliği taktığımızdan beri yapıyorlar. Acaba orayı yuvaları mı zannettiler? Ayrıca kuşlarım henüz 3-4 aylık galiba öyle söylemişlerdi. Daha çiftleşmeleri için çok mu erken bilemiyorum. Erkek olan 5-6 aylık gibi duruyor ama dişi daha küçük ve zayıf ne yapabilirim acaba? Bir de yaşları kesin olarak kaç?
Bir de erkeğin gagasi uzun gibime geldi yem yerken falan zor olur törpüleyin

Disiler erkeklere göre daha geç üreme yetisine sahip oluyorlar. Erkek 5-6 aylıkken olur fakat dişi 8 aydan küçük olduğu sürece yuvalik takmayın..
Yok Menekşe henüz küçük duruyor kaç aylık bilmiyorum ama 8 aylıktan küçük olduğu kesin. En iyisi yaşını öğrenip ona göre beklemek.

Hayır, çiftleşmiyorlar. Ama erkek olan bir ayağıyla basarak dişinin üstüne çıkıyor, öpüşüyorlar, dişi bazen kaçıyor bazen de izin veriyor.
Bakın aynı böyle yapıyorlar. Not: Bunlar benim kuşlarım değil, internetten örnek olarak indirdim.

Ekli dosyalar

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    103.4 KB · Görüntüleme: 18