Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarım İçin Kızıştırıcı Macun Yapıyorum :)

Danci

Meraklı Üye
Merhaba,

Kuşlarımı kızıştırmak için

Bal
Keçi boynuzu tozu
Mısır unu
Yumurta maması
Galate unu
Sağlık tohumları
Havuç
Verselaga omni vit
Buğday ruşeyni

Bu karışımı hazırlayıp bşrazdan kuşlara vereceğim bakalım kızışma durumları ne olacak.

Ustalar siz ne diyorsunuz bu mamaya?

Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım bakalım sonuç ne olacak

Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım bakalım sonuç ne olacak
Elinize saģlık gayet güzel bir tarif. Yalnız balı ve keçi boynuzunu az miktarda koymanizi öneriyorum. Ayrıca yavrulu çiftlere verirken kızıştırıcı ozellik iceren besinlerden kaçınılmalı yoksa anaçlar yavrulara zarar verebilir

Elinize saģlık gayet güzel bir tarif. Yalnız balı ve keçi boynuzunu az miktarda koymanizi öneriyorum. Ayrıca yavrulu çiftlere verirken kızıştırıcı ozellik iceren besinlerden kaçınılmalı yoksa anaçlar yavrulara zarar verebilir
Yok yavrulu kuşlara vermedim hocam sadece mamalarına azıcık bal ekledim. Yulafta koydum yavrulu kuşlara, maksat sakinleştirmek

Oranlarını iyi ayarlamanız gerekir. Aksi takdirde kuşlar yağlanır veya zamansız tüye girecektir.

Bal ve keciboynuzu tozunu aynı anda kullanmayın kuşlarınızı tüye sokabilirsiniz. her hangi birisini kullanırkende oranını mininmum seviyede tutun. yarar sağlayım derken sağlığından etmeyin kuşları . ayrıca tek seferde zaten kısışma olacak diye birşey yok düzenli beslenme ve bakım ile zamanla kendisini gösterir kuşlar

Geri